5 let, 8 mesecev

olimpijske igre mladih rokomet

Nedelja, 24. 8. 2014, 17.23

Kolajna zagotovljena: rokometaši v finalu OI mladih

Slovenska kadetska reprezentanca je v polfinalu olimpijskih iger mladih v Nandžingu premagala Norveško s 33:30 in se uvrstila v ponedeljkov finale.

Na plano očitno prihaja odlična generacija mladih rokometašev, ki so stari okrog 18 let. Slovenski kadeti so lani slavili na evropskih olimpijskih igrah mladih v Utrechtu, zdaj so na poti, da to ponovijo tudi na svetovni ravni. Potem ko so visoko, za 21 in 15 golov, premagali Tunizijo in Katar, so se uvrstili v polfinale turnirja s šestimi predstavniki. Tam jih je čakala Norveška, finalist omenjenega lanskega tekmovanja. Slovenija je praktično ves drugi polčas zaostajala in ni našla pravega ključa proti počasni igri Norveške. Po uspešni končnici je bila vseeno tudi tokrat boljša od Skandinavcev in slavila s 33:30.

Rok Cvetko je dosegel kar deset golov, Blaž Janc jih je dodal osem, Gal Marguč pa sedem. V vratih je bil znova izvrsten Urh Kastelic s kar 20 obrambami. V ponedeljkovem finalu (14.30) Slovence čaka Egipt.

"Pričakovali smo tekmo, kjer bo treba 'lomiti' nasprotnika, tekmo smo odprli dobro, potem je sledila nervoza, a smo se nato pobrali. Drugi polčas smo spet odprli slabo, ampak vedeli smo, da bo šlo. Gremo v finale", je povedal kapetan Jaka Malus.