7 let, 12 mesecev

EHF

Sobota, 21. 3. 2015, 18.21

Gorenje z zmago na Norveškem potrdilo četrtfinale

Rokometaši velenjskega Gorenja so v tekmi 6. kroga pokala EHF v gosteh premagali norveški Haslum in se uvrstili v četrtfinale.

Velenjski rokometaši so v Skandinaviji dosegli četrto zmago v skupinskem delu, najbolj pomembno pa je, da so se po njej uvrstili v četrtfinale evropskega pokala EHF. Na šestih tekmah so po dvakrat premagali Haslum in švicarski Pfadi Winterthur ter dvakrat izgubili z nemškim Hamburgom. Že pred tekmami zadnjega kroga skupinskega dela tekmovanja so si uvrstitev v četrtfinale zagotovili nemški Füchse Berlin, HSV Hamburg in Melsungen ter danska Skjern in Holstebro, po zadnjem krogu pa še Gorenje Velenje, švedska Eskilstuna Guif in španski Granollers.

Žreb četrtfinalnih parov bo v torek, 24. marca, na sedežu Evropske rokometne zveze na Dunaju.

Slovenske podprvake je le zmaga v mestecu Bekkestua pri Oslu zagotovo vodila med osem najboljših ekip v drugem najmočnejšem tekmovanju na stari celini, izbranci Ivana Vajdla pa so svoje delo opravili z odliko. Od prve do zadnje minute so imeli niti igre v svojih rokah, saj so že v deseti minuti povedli s 5:2, nato pa postopoma "lomili" skandinavske tekmece. Po dvajsetih minutah so povišali na 16:11, na velik odmor pa odšli z lepo prednostjo šestih golov (17:11).

V drugi polovici tekme niso popustili niti za milimeter, z dobro obrambo so vseskozi držali gostitelje na varni razdalji. V 37. minuti so svoje vodstvo povišali na 21:13, ko pa se je slabih deset minut pred koncem na semaforju zasvetil izid 27:18 v korist slovenskih rokometašev je bilo docela jasno, da so Velenjčani uspešno opravili svojo rokometno misijo v Skandinaviji.