16.41

Skjern Hamburg rokomet

Sobota, 16. 5. 2015, 16.41

Fenomenalni Johannes Bitter izstrelil Hamburg v finale

Prvi finalist pokala EHF je postal Hamburg, ki je v berlinski dvorani Maxa Schmellinga premagal danski Skjern s 27:23 (14:11).

Hamburg je imel kljub sezoni rehabilitacije kluba po lanskih finančnih tegobah proti Skjernu vlogo favorita in jo upravičil. Vodstvo je bilo vseskozi v njegovih rokah, največja prednost v prvem polčasu je znašala pet golov.

Velenjski znanec iz skupinskega dela pokala EHF, ki se mu je Gorenje tako na gostovanju kot doma dobro upiralo, je med drugim tehtnico na svojo stran prevesil z boljšim vratarskim učinkom. V golu HSV namreč že vrsto sezon blesti nemški reprezentant Johannes Bitter, ki je tokrat zbral kar 20 obramb in bil nesporni igralec tekme.

Z razpoloženimi svetovnimi prvaki Kentinom Mahejem, Kevinom Schmidom in komaj 21-letnim Kevinom Herbstom, ki je enega od golov zabil tudi s svojo slabšo, desno roko, je HSV s protinapadi kaznoval večino Skjernovih napak in v drugem polčasu večkrat ušel na šest golov prednosti.

Danci so se pokazali kot tipično čvrsta in nepopustljiva ekipa, a tokrat je bil Hamburg preprosto boljši, hitrejši, bolj domiseln, učinkovitejši in zasluženo potuje v finale. V sivino povprečja je bil tokrat potopljen Skjernov Nikolaj Markussen, danski reprezentant in z 211 centimetri eden najvišjih rokometašev na svetu, ki bo v prihodnji sezoni soigralec Sebastiana Skubeta pri Silkeborgu.

Za HSV je Mahe dosegel šest golov, Herbst in Schmid sta jih dodala po pet. Pri Skjernu sta bila s po petimi goli najučinkovitejša Lasse Mikkelsen in Rene Toft Rasmussen.