Četrtek, 8. 12. 2016, 20.02

Evropsko prvenstvo za rokometašice, skupina A, 3. krog:

Razglašene Slovenke že v prvem polčasu zapravile možnosti za napredovanje

Tamara Mavsar | Foto Urban Urbanc/Sportida

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na odločilni tekmi evropskega prvenstva v Stockholmu visoko, s kar 18:30, izgubila s Španijo in ostala brez možnosti za napredovanje v drugi del tekmovanja. Napredovale so Srbkinje, Švedinje in Španke.

Varovanke selektorja Uroša Bregarja v skupini A, ki jo gosti Stockholm, nikakor niso imele lahkega dela. Nasprotno, skupino so si delile z evropsko podprvakinjo Španijo, tretjo z zadnjega prvenstva Švedsko in s Srbijo, ki nima zvezdniške ekipe, a igra z vseeno zelo kakovostno zasedbo.

Kljub težki skupini in uvodnemu porazu proti Srbiji, proti kateri so imele Slovenke največ realnih možnosti za zmago, so naše rokometašice presenetile na drugi tekmi in na kolena spravile favorizirane gostiteljice. Z zmago, sploh prvo po 12 letih, so ohranile možnosti za napredovanje.

A da bi Slovenke napredovale, bi morale na obračunu s Špankami zmagati, remizirati ali pa ob porazu za manj kot tri zadetke upati na večerni poraz Švedinj. Za Bregarjeve izbranke je bilo napredovanje že po nerazpoloženem prvem polčasu, v katerem so dosegle zgolj pet zadetkov, zelo oddaljeno. Potem ko so v drugi polčas vstopile z devetimi zadetki zaostanka (14:5), so zaigrale nekoliko bolje, a na koncu izgubile s 30:18 in se poslovile od tekmovanja.

Tudi tokrat je bila v slovenski vrsti s petimi zadetki najbolj razpoložena Tamara Mavsar, pri Špankah jih je Pena dosegla šest.

V večernem obračunu so Srbkinje po dveh zmagah remizirale s Švedinjami in osvojile prvo mesto. Ob omenjenih so iz skupine A napredovale še Španke.

Škoda za slab začetek

Selektor Uroš Bregar je obžaloval slab začetek tekme. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Selektor Uroš Bregar je obžaloval slab začetek tekme. Foto: Žiga Zupan/Sportida

"Škoda je, da smo tekmo tako slabo odprli in da smo delali napake v obrambi ter prejemali izključitve. V drugem polčasu smo začeli loviti Španke, prišli na šest golov zaostanka in imeli napad za pet, a tekme nismo uspeli prelomiti. V zaključku dvoboja sem dal priložnost tudi najmlajšim rokometašicam," je po zadnji tekmi na prvenstvu dejal selektor Bregar.