4 leta, 7 mesecev

rokomet kadeti OFEM Saša Praprotnik

Sobota, 18. 7. 2015, 12.39

Dva suvereni zmagi mladih Slovencev nad Madžari

Slovenski rokometaši do 17 let so se pred odhodom na olimpijski festival evropske mladine, ki bo v Gruziji, na Rogli dvakrat pomerili z Madžari, ki so jih skupaj premagali kar za 23 golov.

Mladi Slovenci so na prvi tekmi dolgo lomili odpor fizično močnejših Madžarov, ki so se upirali do 40. minute (21:21). Pred tem je četa trenerja Saše Prapotnika v 26. minuti vodila s 16:11, vendar na prelahek način zapravila visoko vodstvo. Z odlično obrambo v zadnjih dvajsetih minutah so si Slovenci priigrali zmago z osmimi zadetki prednosti.

Tudi drugo pripravljalno tekmo proti Madžarom so dobili mladi Slovenci, ki so se prikazali v svetli luči in visoko porazili nasprotnika. V 13. minuti je razlika že znašala pet (9:4), v 36. minuti deset (23:13 in v 49. minuti petnajst zadetkov (31:16).

Najvišja prednost je v več primerih znašala tudi 17 golov. Dobro predstavo je treba hitro arhivirati, napake na obeh tekmah proti Madžarom pa na naslednjih treningih popraviti. Pred ekipo je zdaj nedeljski počitek, nato pa še trije dnevi priprav v Zrečah ter v soboto 25. julija odhod v Tibilisi.