7 let, 12 mesecev

rokomet Gorenje Krka Ribnica

Četrtek, 18. 9. 2014, 19.33

Dober upor Škofjeločanov proti Mariboru, Gorenje brez težav prek Ormoža

Rokometaši Gorenja so v 3. krogu 1. NLB Leasing lige izjemno prepričljivo ugnali Ormož, Mariborčani so v zadnjih minutah stopili na plin in premagali Loko, še bolj vroče je bilo v Izoli.

Krka, ki si je okrepila samozavest po zmagi v Ivančni Gorici, je tokrat doma klonila pred Ribnico, ki ostaja stoodstotna. Celjani so se v Zlatorogu znesli nad SVIŠ-em in slavili za kar 29 golov. Če je trener Branko Tamše po superpokalnem dvoboju obeh nasprotnikov še negodoval, da njegova ekipa ni vseskozi igrala maksimalno, je bilo tokrat drugače. Nizali so se številni protinapadi, Blaž Blagotinšek, Šime Ivić in Ivan Slišković so se ustavili pri šestih golih. SVIŠ, pri katerem so priložnost prav tako dobili vsi igralci, je v Zlatorogu nastopil brez Elvirja Kalabića, prvega krožnega napadalca. Pred sobotno tekmo lige prvakov z Vardarjem Celjane čaka dvoboj z vselej neugodno Ribnico.

Trimo je v drugem polčasu strl upe Krškega, čeprav je to na polovici zaostajalo le za tri gole, na koncu za 15.

V soboto je bilo vroče v Izoli, kjer je Slovenj Gradec izvlekel tesno zmago z 31:30, Mariborčani so doma s tremi zadetki premagali povratnike iz Škofje Loke, Slovan je v Sevnici slavil s štirimi zadetki razlike, Gorenje pa je brez težav odpravilo Ormožane.