11.33

rekreacija tek

Torek, 15. 5. 2012, 11.33

Selniški jubilej Dovniku in Pliberškovi

Štajerski tekaški vikend je zaznamoval jubilejni 10. selniški tek. Na daljši razdalji sta zmagala Miran Dovnik in Vesna Pliberšek, na krajši progi sta slavila Darko Petrinjak in Tatjana Jurša.

Pretekli vikend rekreativne tekaške steze niso mirovale niti na štajerskem koncu, kjer je v soboto, 12. maja, sekcija CB radia klub Selnica ob Dravi organizirala 10. Selniški tek. Na okroglem jubileju so organizatorji poskrbeli, da so lahko tekli tako predšolski in šolski otroci, ki so se pomerili na razdaljah med 600 in 1.500 metri, kot občani in občanke na 1,5-kilometrski preizkušnji. Sledil pa je še osrednji tek članov in članic, ki so lahko izbirali med kratko, 5-kilometrsko razdaljo, in daljšo, 10-kilometrsko.

Na daljši progi je med člani, ki so tekli v sedmih starostnih kategorijah, slavil Miran Dovnik, ki je s časom 35:38 za slabih 20 sekund ugnal drugega Branka Kmetiča, tretje mesto si je na 10 kilometrov pritekel Boris Rožič. Najstarejši udeleženec daljše razdalje je bil 81-letni Polde Dolenc. V ženski konkurenci je z 10 kilometri najhitreje opravila Vesna Pliberšek, ki je s 44:56 za dobre štiri minute ugnala drugo uvrščeno Tadejo Rožič, tretje mesto je pripadlo Nataliji Veranič.

S polovično razdaljo se je v moški konkurenci najbolje soočil Darko Petrinjak, ki je s časom 18:01 za slabi dve minuti ugnal drugo uvrščenega Alena Kolmana, na tretjem mestu je pristal Tadej Žavcer. Med dekleti je s 5-kilometrsko progo najhitreje opravila Tatjana Jurša, ki je s časom 24:50 za slabi dve minuti prehitela drugo Lilijano Kavčič, na tretje mesto se je zavihtela Florjana Krampl.