1. SNL NK Radomlje NK Tabor Sežana

Sobota, 21. 8. 2021, 19.34

Poročilo s tekme Radomlje : Tabor

Jan Koprivec znova začaral vrata z bele točke!

Jan Koprivec | Jan Koprivec je bil eden izmed junakov zmage Tabora v Domžalah. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Jan Koprivec je bil eden izmed junakov zmage Tabora v Domžalah.

Nogometaši Kalcerja iz Radomelj so v 6. krogu Prve lige Telemach v Domžalah izgubili proti CB24 Taboru Sežani z 0:1 (0:0).

Koper, Krka
Sportal Cipot v sodnikovem dodatku Muri prinesel prvo zmago, Bravo splezal tik pod vrh

Radomlje : Tabor 0:1 (0:0)

Športni park Domžale, gledalcev 200, sodniki: Sagrković, Pospeh, Perger.
Strelec: 0:1 Krivičić (80./11 m).

Kalcer Radomlje: Šugić, Ihbeisheh (od 81. Mužek), Guček, Jazbec, Žulj, Nuhanović (od 81. Pišek), Zabukovnik, Blaić (od 75. Primc), Pogačar, Božić (od 75. Kregar), Šarić (od 64. Varga)
CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Ristić, Nemanič, Briški, Mihaljević, Grobry (od 68. Stanković), Krivičić, Salkić, Bongongui (od 68. Tolić), Mavretič (od 83. Ovsenek), Stančič (od 90. Kljun).

Rumeni kartoni: Zabukovnik, Božić, Šugić; Mihaljević, Tolić.
Rdeči karton: /.

Tekmeca sta na svojem prvem medsebojnem obračunu v prvi ligi prikazala enakovredno igro, a poln izkupiček je na koncu po uspešno izvedeni enajstmetrovki pripadel Sežancem, ki so prišli do druge zmage, medtem ko so Radomljani vpisali drugi poraz. Kaj lahko bi bilo tudi drugače, saj so slednji zapravili svoj strel z bele pike.

V vročih Domžalah ekipi v prvem polčasu nista pokazali kake posebne napadalne usmerjenosti. V sicer kar enakovrednem dvoboju sta se ekipi bolj ali manj merili med kazenskima prostoroma, le v osmi minuti je moral posredovati David Šugić po enem redkih poskusov Kraševcev, enkrat pa je bil na drugi strani premalo natančen Marko Božić.

Tudi uvod drugega dela ni bil posebej razburljiv, v 53. minuti so sicer Sežanci kar nevarno zagrozili s prostega strela, a je žoga zletela čez gol. Zatem so se večkrat v napad usmerili tudi Radomljani, ki pa niso resno ogrozili tekmečevih vrat.

Marko Krivičić je dosegel drugi zadetek v tej sezoni. | Foto: Vid Ponikvar Marko Krivičić je dosegel drugi zadetek v tej sezoni. Foto: Vid Ponikvar

Ko je kazalo tudi na mirno končnico, pa je sodnik v 80. minuti pokazal na belo točko, ko je Erika Salkića po strelu podrl eden domačih igralcev, zanesljiv izvajalec enajstmetrovke pa je bil Marko Krivičić.

Že v 82. minuti so imeli po igranju Klemna Nemaniča z roko tudi domači na voljo strel z bele pike, toda Anže Pišek je žogo poslal precej čez vrata, tako da so vse tri točke odšle na Kras. Vratar Jan Koprivec ni tako prejel zadetka že iz tretjega kazenskega udarca v tej sezoni!

Radomljani bodo v 7. krogu v petek gostovali v Celju, Sežanci pa bodo dan pozneje gostili Koper.