Žan Luka Zelko Ivan Trajković Eva Terčelj Žiga Ravnikar Bojan Tokić Tanja Žakelj Darko Jorgić Darko Jorgić Martin Bau Tina Trstenjak Tokio 2020

Torek, 27. 7. 2021, 16.04

TOKIO 2020, 4. TEKMOVALNI DAN

Tina Trstenjak do srebrnega odličja, Trajković za las ob bron

Tina Trstenjak | Tina Trstenjak je osvojila srebrno medaljo. | Foto Guliverimage

Tina Trstenjak je osvojila srebrno medaljo.

V Tokiu bodo podelili novih 22 kompletov odličij. Med tistimi, ki si so zagotovili eno od žlahtnih kovin, je danes tudi branilka judoističnega olimpijskega naslova iz Ria de Janeira Tina Trstenjak, ki je v kategoriji do 63 kilogramov, osvojila srebrno medaljo! Za bronasto odličje se je boril še taekwondist Ivan Trajković in tesno, s 4:5 izgubil dvoboj z Južnokorejcem Kyo-don Inom, drugim nosilcem.

Slovenska judoistka Tina Trstenjak je na olimpijskih igrah v Tokiu osvojila srebrno kolajno v kategoriji do 63 kg. V finalu je bila po vazariju v podaljšku namreč boljša Francozinja Clarisse Agbegnenou. Trstenjakova je Sloveniji priborila tretjo kolajno na teh OI po zlatu Benjamina Savška in bronu Tadeja Pogačarja.

Taekwondist Ivan Trajković se je za bron pomeril z Južnokorejcem Kyo-don Inom, drugim nosilcem turnirja in izgubil s 4:5.

Tekmovanje pa se je v polfinalu zaključilo za aktualno svetovno prvakinjo kajakašico Evo Terčelj. Ta je v polfinalu naredila veliko napako -  izpustila je 16. vrata in si prislužila 50 kazenski sekund - in se poslovila od tekmovanja.

Eva Terčelj je tekmovanje sklenila v polfinalu. | Foto: Anže Malovrh/STA Eva Terčelj je tekmovanje sklenila v polfinalu. Foto: Anže Malovrh/STA

Jorgić do izjemnega uspeha, Tokić izpadel

Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić je v osmini finala olimpijskega turnirja med posamezniki v Tokiu šokiral četrtega igralca sveta, 18-letnega domačina Tomokazujuha Harimotuja. Za vstop v četrtfinale je zmagal po sedmih nizih s 4:3 (-10, 9, 3, -10, -8, 7, 7) in tako dosegel največji olimpijski uspeh za slovenski namizni tenis.

Bojan Tokić je nastope končal v tretjem krogu. Njegov današnji tekmec, Brazilec Hugo Calderano, četrti nosilec olimpijskega turnirja, je bil po 47 minutah igre boljši s 4:1 (11, 7, -7, 9, 10).

Konec za Ravnikarja, Zelko 27.

Mariborski jadralec Žan Luka Zelko je na regatnem polju v Kamakuri pri Enoshimi, kjer na olimpijskih igrah v Tokiu potekajo jadralni boji, po šestih plovih na 27. mestu.

Je pa z nastopi na OI že zaključil slovenski lokostrelec Žiga Ravnikar, ki je v prvem krogu na izpadanje v Tokiu moral priznati premoč izkušenemu Italijanu Mauru Nespoliju. Ta ga je na olimpijski premieri z ukrivljenim lokom izločil z izidom 6:0.

Reprezentanco v gorskem kolesarstvu je v torek osamljena zastopala izkušena Tanja Žakelj, ki je osvojila 21. mesto. Plavalec mariborskega Branika Martin Bau pa je z 8:04,79 osvojil 31. mesto na 800 m prosto.

Tanja Žakelj je osvojila 21. mesto. | Foto: Grega Stopar Tanja Žakelj je osvojila 21. mesto. Foto: Grega Stopar

Končne odločitve

Med judoisti smo dobili najboljše pri ženskah do 63 kilogramov in pri moških v kategoriji do 81 kilogramov, v taekwondoju so podelili komplete medalj nad 67 kilogramov za ženske in nad 80 kilogramov za moške. Za medalje so se udarile kajakašice na divjih vodah. V plavalnem bazenu so bili na sporedu finalni obračuni na 200 metrov prosto za moške in 100 metrov prsno za ženske, v obeh konkurencah pa se so se pomerili na 100 metrov hrbtno.

Olimpijske zmagovalce smo dobili tudi v ženskem triatlonu, gorskem kolesarstvu in sinhronih skokih v vodo z desetmetrskega stolpa. Pri dviganju uteži smo dobili prvakinji v kategoriji nad 59 in 64 kilogramov, ekipno zlato v sabljanju so osvojile Estonke. Mešani pari so se za medalje borili v strelstvu z zračno puško na deset metrov, v ekipnem mnogoboju v ženski gimnastiki so zlato osvojile Rusinje. V softballu je zlato odšlo v roke Japonkam.

Benjamin Savšek Tokio 2020
Sportal Zlati Savšek: Tako dober, da ne bi upal še enkrat na brzice
Janja Šegel
Sportal Šeglova za pet stotink ob olimpijski polfinale, Fainova 30. v najdaljši disciplini
Sportal Pred njim je to uspelo le še petim
Kaja Kajzer
Sportal Kaja Kajzer po porazu proti svetovni prvakinji ostaja brez medalje, a z odličnim 5. mestom
Slovenija : Argentina, slovenska košarkarska reprezentanca