SiolNET. Sportal OI Tokio
0,04

termometer

  • Messenger
  • Messenger
OI TOKIO 2020

Plavanje na OI v Tokiu

0,04

termometer

Plavanje splošna OI Tokio
Foto: Guliverimage

Rezultati plavanja na OI v Tokiu.  

Nedelja, 25. julij

400 m mešano, moški:
ZLATO: Chase Kalisz (ZDA)
SREBRO: Jay Litherland (ZDA)
BRON: Brendon Smith (Avstralija)

400 m prosto, moški:
ZLATO: Ahmed Hafnaoui (Tunizija)
SREBRO: Jack McLoughlin (Avstralija)
BRON: Kieran Smith (ZDA)
...
24. Martin Bau (Slo)

400 m mešano, ženske:
ZLATO: Yui Ohashi (Japonska)
SREBRO: Emma Weyant (ZDA)
BRON: Hali Flickinger (ZDA)
...
15. Katja Fain (Slo)

4 x 100 m prosto, ženske:
ZLATO: Avstralija
SREBRO: Kanada
BRON: ZDA

Ponedeljek, 26. julij

100 m delfin, ženske:
ZLATO:  Maggie MacNeil (Kanada)
SREBRO: Yufei Zhang (Kitajska)
BRON:   Emma McKeon (AVstralija)

100 m prsno, moški:
ZLATO:  Adam Peaty (Velika Britanija)
SREBRO: Arno Kamminga (Nizozemska)
BRON:   Nicolo Martinenghi (Italija)

400 m prosto, ženske:
ZLATO:  Ariarne Titmus (Avstralija)
SREBRO: Katie Ledecky (ZDA)
BRON:   Bingjie Li (Kitajska)

Štafeta, 4 x 100 m prosto:
ZLATO:  ZDA
SREBRO: Italija
BRON:   Avstralija

Torek, 27. julij

* Plavanje, 200 m prosto, moški:
ZLATO:  Tom Dean (Velika Britanija)
SREBRO: Duncan Scott (Velika Britanija)
BRON:   Fernando Scheffer (Brazilija)

* Plavanje, 100 m hrbtno, ženske:
ZLATO:  Kaylee McKeown (Avstralija)
SREBRO: Kylie Masse (Kanada)
BRON:   Regan Smith (ZDA)

* Plavanje, 100 m hrbtno, moški:
ZLATO:  Jevgenij Rilov (ROK)
SREBRO: Kliment Kolesnikov (ROK)
BRON:   Ryan Murphy (ZDA)

* Plavanje, 100 m prsno, ženske:
ZLATO:  Lydia Jacoby (ZDA)
SREBRO: Tatjana Schoenmaker (Južna Afrika)
BRON:   Lilly King (ZDA)

*800 m prosto, m, kvalifikacije: 
31. Martin Bau

Sreda, 28. julij

Plavanje, 200 m prosto, ženske:
ZLATO:  Ariarne Titmus (Avstralija)
SREBRO: Siobhan Bernadette Haughey (Hongkong)
BRON:   Penny Oleksiak (Kanada)

Plavanje, 200 m delfin, moški:
ZLATO:  Kristof Milak (Madžarska)
SREBRO: Tomoru Honda (Japonska)
BRON:   Federico Burdisso (Italija)

Plavanje, 200 m mešano, ženske:
ZLATO:  Yui Ohashi (Japonska)
SREBRO: Alex Walsh (ZDA)
BRON:   Kate Douglass (ZDA)

Plavanje, 1500 m prosto, ženske:
ZLATO:   Katie Ledecky (ZDA)
SREBRO:  Erica Sullivan (ZDA)
BRON:    Sarah Köhler (Nemčija)

Plavanje, 4 x 200 m prosto, moški:
ZLATO:  Velika Britanija
SREBRO: ROK
BRON:   Avstralija

Četrtek, 29. julij

Plavanje, 800 m, moški:
ZLATO:  Robert Finke (ZDA)
SREBRO: Gregorio Paltrinieri (Italija)
BRON:   Mihajlo Romančuk (Ukrajina)

Plavanje, 200 m prsno, moški:
ZLATO:  Izaac Stubblety-Cook (Avstralija)
SREBRO: Arno Kamminga (Nizozemska)
BRON:   Matti Mattsson (Finska)

Plavanje, 200 m delfin, ženske:
ZLATO:  Yufei Zhang (Kitajska)
SREBRO: Regan Smith (ZDA)
BON: Hali Flickinger (ZDA)

Plavanje, 100 m prosto, moški:
ZLATO:  Caeleb Dressel (ZDA)
SREBRO: Kyle Chalmers (Avstralija)
BRON:   Kliment Kolesnikov (Ruski olimpijski komite)

Plavanje, 4 x 200 m prosto, ženske:
ZLATO:  Kitajska
SREBRO: ZDA
BRON:   Avstralija

Kvalifikacije, 800 metrov prosto, (26. Katja Fain)

Petek, 30. julij

Plavanje, 200 m mešano, moški:
ZLATO: Shun Wang (Kitajska)
SREBRO: Duncan Scott (Velika Britanija)
BRON: Jeremy Desplanches (Švica)

Plavanje, 100 m prosto, ženske:
ZLATO: Emma McKeon (Avstralija)
SREBRO: Siobhan Bernadette Haughey (Hongkong)
BRON: Cate Campbell (Avstralija)

Plavanje, 200 m hrbtno, moški:
ZLATO: Jevgenij Rilov (ROC)
SREBRO: Ryan Murphy (ZDA)
BRON: Luke Greenbank (Velika Britanija)

Plavanje, 200 m prsno, ženske:
ZLATO: Tatjana Schoenmaker (Južna Afrika)
SREBRO: Lilly Kong (ZDA)
BRON: Annie Lazor (ZDA)

Sobota, 31. avgust

Plavanje, mešana štafeta 4 x 100 mešano:
ZLATO:  Velika Britanija
SREBRO: Kitajska
BRON:   Avstralija

Plavanje, 800 m prosto, ženske:
ZLATO:  Katie Ledecky (ZDA)
SREBRO: Ariarne Titmus (Avstralija)
BRON:   Simona Quadarella (Italija)

Plavanje, 200 m hrbtno, ženske:
ZLATO:  Kaylee McKeown (Avstralija)
SREBRO: Kylie Masse (Kanada)
BRON:   Emily Seebohm (Avstralija)

Plavanje, 100 m delfin, moški:
ZLATO:  Caeleb Dressel (ZDA)
SREBRO: Kristof Milak (Madžarska)
BRON:   Noe Ponti (Švica)

Nedelja, 1. avgust

Plavanje, 4 x 100 m mešano, ženske:
ZLATO:  Avstralija
SREBRO: ZDA
BRON:   Kanada

Plavanje, 50 m prosto, moški:
ZLATO:  Caeleb Dressel (ZDA)
SREBRO: Florent Manaudou (Francija)
BRON:   Bruno Fratus (Brazilija)

Plavanje, 4 x 100 m mešano, moški:
ZLATO:  ZDA
SREBRO: Velika Britanija
BRON:   Italija

Plavanje, 50 m prosto, ženske:
ZLATO:  Emma McKeon (Avstralija)
SREBRO: Sarah Sjöström (Švedska)
BRON:   Pernille Blume (Danska)

Plavanje, 1500 m prosto, moški:
ZLATO:  Robert Finke (ZDA)
SREBRO: Mihajlo Romančuk (Ukrajina)
BRON:   Florian Wellbrock (Nemčija)

Sreda, 4. avgust

Daljinsko plavanje, 10 km, ženske:
ZLATO:  Ana Marcela Cunha (Brazilija)
SREBRO: Sharon van Rouwendaal (Nizozemska)
BRON:   Kareena Lee (Avstralija)
...
24. Špela Perše (Slovenija)

Četrtek, 5. avgust

Daljinsko plavanje, moški:
ZLATO: Florian Wellbrock (Nemčija)
SREBRO: Kristof Rasovszky (Madžarska)
BRON: Gregorio Paltrinieri (Italija)

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Delite na:
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin