boks Tokio 2020 Arlen Lopez

Sreda, 4. 8. 2021, 10.14

oi tokio 2020, boks, do 81 kilogramov

Kubanec znova olimpijski prvak

Arlen Lopez | Arlen Lopez je olimpijski boksarski prvak do 81 let. | Foto Reuters

Arlen Lopez je olimpijski boksarski prvak do 81 let.

Kubanski boksar Arlen Lopez je upravičil vlogo favorita in na olimpijskih igrah v Tokiu osvojil zlato kolajno v kategoriji do 81 kg. V finalu poltežke kategorije je 28-letnik po sodniški odločitvi s 4:1 premagal Britanca Benjamina Whittakerja. To je druga zlata medalja za Kubo na teh OI.

Za Lopeza je to že drugo olimpijsko zlato v karieri. Pred petimi leti na igrah v Rio de Janeiru je bil najboljši v kategoriji do 75 kg.

Bronasti kolajni sta si priborila Rus Imam Hatajev, ki nastopa pod nevtralnimi simboli, ter Azerbajdžanec Loren Berto Alfonso Dominguez.