Andy Murray

Četrtek, 24. 6. 2021, 15.12

Andy Murray bo nastopil na olimpijskih igrah v Tokiu

Andy Murray | Foto Guliverimage

Dvakratni olimpijski teniški prvak Andy Murray je bil izbran v olimpijsko reprezentanco, ki bo Združeno kraljestvo predstavljala na poletnih olimpijskih igrah v Tokiu. Škot sicer ni v najboljši formi. Nekdanji prvi teniški lopar sveta je namreč izpustil turnir za grand slam v Parizu, vrniti pa se želi na sveti travi v Wimbledonu.

Zaradi ponavljajočih se težav s prepono se je Andy Murray odločil, da bo izpustil grand slam na igriščih Rolanda Garrosa. Po krajši rehabilitaciji se je v celoti posvetil travnati sezoni. Turnir na sveti travi se bo letos začel 28. junija. Zaradi okužbe z novim koronavirusom je izpustil odprto prvenstvo Avstralije.

Murray bo igral tudi v moških dvojicah v Tokiu, vendar z Joejem Salisburyjem in ne s svojim bratom specialistom za dvojice Jamiejem.

Trikratni prvak turnirjev za grand slam je prejšnji teden na pripravljalnem turnirju v Queen'su izpadel že v drugem krogu, boljši od njega je bil Italijan Matteo Berrettini, ki je tudi osvojil omenjeni turnir na travi.

Murray bo v Wimbledonu, kjer je bil dvakrat okronan za prvaka (2013, 2016), nastopil s posebnim povabilom. Na teniškem olimpijskem turnirju v Tokiu pa bo lovil tretji zaporedni naslov olimpijskega prvaka med posamezniki. Olimpijsko kolajno ima tudi v mešanih dvojicah, ko je v Londonu leta 2012 osvojil srebro skupaj z Lauro Robson.