Liga MEVZA Nova KBM Branik Calcit Volley

Torek, 19. 10. 2021, 21.47

Srednjeevropska liga MEVZA, ženske, 19. oktober

Kamničanke po hudem boju na Madžarskem do druge zmage

Calcit Volley | Kamničanke so po hudem boju prišle do zmage v Budimpešti. | Foto Klemen Brumec

Kamničanke so po hudem boju prišle do zmage v Budimpešti.

Odbojkarice Calcit Volleyja so v sklopu srednjeevropske lige MEVZA gostovale v Budimpešti pri Vasas Óbuda Budapest in po hudem boju zmagale s 3:2 v nizih.

Slovenske prvakinje so po porazih v kvalifikacijah lige prvakov proti ukrajinskemu Prometeju in v državnem prvenstvu proti Sip Šempetru vendarle prekinile niz dveh zaporednih neuspehov. A še zdaleč ne brez težav. Na tekmi, na kateri je na obeh straneh veliko nihanj, so bile v "tie breaku" že v izgubljenem položaju, vendar so se rešile.

V petem nizu so Slovenke, ki so za razliko od tekme proti Šempetrankam igrale v popolni postavi, že zaostajale z 12:14, nato so Madžarke storile napako, Lucille Charuk pa je z blokom izenačila, kar je gostiteljice zmedlo. Julija Bojko, sicer z 21 točkami skupaj s kamniško sprejemalko Andjelko Radišković najučinkovitejša igralka tekme, je storila še eno, tokrat odločilno napako, po kateri je bilo tekme konec.

Poleg Radiškovičeve sta bili pri Calcitu razpoloženi še Charkukova in Fatumata Sillah, dosegli sta 18 točk.