Simon Božič odbojka sede Lena Gabršček paralimpijske igre

Sreda, 10. 4. 2024, 6.52

Kvalifikacije za paralimpijske igre, odbojka sede

Slovenke so si po pravi drami zagotovile paralimpijsko vozovnico

odbojka sede, paralimpijske kvalifikacije | Slovenke so se po pravi drami in zmagi nad Iranom (3:2) uvrstile na paralimpijske igre. | Foto ParaVolley Europe

Slovenke so se po pravi drami in zmagi nad Iranom (3:2) uvrstile na paralimpijske igre.

Slovenska ženska reprezentanca v odbojki sede se je uvrstila na paralimpijske igre. V odločilni tekmi, finalu kvalifikacijskega turnirja na Kitajskem, je po dramatični končnici in petih nizih s 3:2 premagala Iran. Slovenske odbojkarice bodo četrtič igrale na paralimpijskih igrah, prvič po letu 2012, so sporočili iz Zveze za šport invalidov Slovenije - slovenskega paralimpijskega komiteja.

Odbojka sede, slovenska ženska reprezentanca
Sportal Neporažene Slovenke v finalu olimpijskih kvalifikacij

Po dveh nizih med Slovenkami in Irankami je bil rezultat poravnan. Tretji niz je s 25:22 pripadel Sloveniji, ki je naredila ključno razliko po izenačenem rezultatu 20:20. V četrtem nizu so prevladovale Iranke, ki so hitro povedle 0:5 in 3:12, potem tudi 11:23. Slovenija se je nato zbrala in prišla na 23:24, a na koncu klonila. Tudi zadnji odločilni niz se ni začel po slovenskih željah: Iran je vodil večino časa, tudi z 1:6 in s 4:8. Pri 11:11 so Slovenke tekmice ujele, povedle s 13:12, tako da je Iran segel po minuti odmora. Ekipi sta bili še naprej izenačeni na 13:13. Slovenke so dobile naslednjo točko, nato pa po servisu kapetanke Lene Gabršček s 15:13 dobile niz in tudi vozovnico za v Pariz.

"Tudi na zadnji tekmi smo dokazali, da smo bili najboljša ekipa na tem turnirju. Lahko rečem le to: Slovenija prihaja na paralimpijske igre. Še enkrat čestitke dekletom, ker so verjela v to, kar delamo, in naše zamisli udejanjila na igrišču. Srečen sem, srečna je vsa ekipa. Upamo, da bomo dostojno zastopali Slovenijo v Parizu," je po zmagi v izjavi za slovenski paralimpijski komite povedal selektor Simon Božič.

"Nisem še dojela, kaj nam je uspelo. Imele smo vzpone in padce, kar je za tako tekmo tudi normalno." | Foto: ParaVolley Europe "Nisem še dojela, kaj nam je uspelo. Imele smo vzpone in padce, kar je za tako tekmo tudi normalno." Foto: ParaVolley Europe

"Nisem še dojela, kaj nam je uspelo. Imele smo vzpone in padce, kar je za tako tekmo tudi normalno. Vsa čast vsaki igralki, ne le nam na igrišču, ampak tudi vsem na klopi, saj jim je bilo še stokrat težje. Ne vem, kako nam je uspelo," pa veselja ni skrivala kapetanka Gabrščkova.

Paralimpijske igre v Parizu bodo med 28. avgustom in 8. septembrom. Poleg odbojkaric bodo v naši paralimpijski odpravi Živa Lavrinc, Dejan Fabčič (oba paralokostrelstvo) in strelec Franček Gorazd Tiršek. Še nekaj slovenskih športnic in športnikov pa se bo vse do konca junija borilo za paralimpijsko vozovnico.

Ekipo Slovenije na Kitajskem so sestavljale Jana Ferjan, Saša Kotnik, Mira Jakin, Suzana Ocepek, Klara Vrabič, Vesna Pogačar, Tija Vrhovnik, Barbara Kocmur, Valentyna Brik in kapetanka Lena Gabršček.