Thermometer Blue 0,05

GEN-I Volley Nova KBM Branik Calcit Volley 1 DOL

Sreda, 18. 10. 2023, 21.24

1. DOL za ženske, 3. krog

Kamničanke in Novogoričanke ostajajo neporažene, Mariborčanke in Šempetranke do druge zmage

Iza Mlakar | Mariborčanke so do druge zmage prišle na gostovanju pri Ankarančankah. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Mariborčanke so do druge zmage prišle na gostovanju pri Ankarančankah.

Branilke naslova iz Kamnika so v 3. krogu državnega prvenstva na gostovanju pri ekipi z dna lestvice v Kopru zmagale s 3:0 (18, 16, 23). Tudi Novogoričanke, ki so ob Kamničankah še edine neporažene, so vknjižile tretjo zmago. Grosupeljčanke, ki so dobile uvodni niz, so ugnale s 3:1 (-24, 18, 18, 14). Mariborčanke so drugo zmago vknjižile na Obali, kjer so s 3:0 (18, 17, 21) premagale Ankarančanke, Šempetranke pa so suvereno slavile pri Formisu (15, 13, 17).

Calcit Volley
Sportal Kamničanke edine s polnim izkupičkom, Bankirke do prve zmage

Zanesljivo zmago so zabeležile tako igralke Calcita Kamnika, ki brez izgubljenega niza vodijo na lestvici, kot odbojkarice Nove KBM Branika, Mariborčanke se prav tako kot Kamničanke v Kopru proti Ankaranu niso posebej namučile. Zanesljivo zmago so zabeležile tudi igralke SIP Šempetra, ki so bile v Hočah prepričljivo boljše od Formisa.

Calcit Volley | Foto: Klemen Brumec Foto: Klemen Brumec

Na tej tekmi je odločala učinkovitost v napadu, v vseh drugih prvinah sta bili ekipi izenačeni. V gostujoči vrsti se je izkazala 22-letna sprejemalka Katarina Bulc, igralka, ki se je iz iz ljubljanskega Vitala preselila v Savinjsko dolino, je dosegla 15 točk in bila najučinkovitejša igralka tekme. Svoje sta pri zmagovalkah predvsem s servisi dodali nekdanja reprezentantka Darja Eržen in povratnica v Šempeter Anastazija Žnidar, slednja je k zmagi prispevala štiri ase.

Isto število asov je v Novi Gorici dosegla Klavdija Čož, a to Grosupeljčankam ni pomagalo do ugodnega izida v Novi Gorici. V negotovi končnici so dobile prvi niz, a v nadaljevanju je GEN-I Volley upravičil vlogo favorita. Predvsem po zaslugi Žane Godec, ki je dosegla 16 točk, od tega dve z asi in dve z bloki. Še dve točki več pa je ob nekoliko slabšem odstotku napada prispevala Polona Frelih.

Brez težav sta do zmag prišli tudi favorizirani ekipi prvenstva, Calcit Kamnik je na krilih razpoložene Maše Pucelj zmagal na gostovanju v Kopru, v primorski prestolnici, kjer svoje domače tekme igra Ankaran, pa so bile na krilih Tali Lekše zanesljive tudi Mariborčanke.