OK Merkur Maribor ACH Volley Calcit Volley 1 DOL

Sobota, 20. 11. 2021, 21.02

1. DOL za moške, 8. krog

Še osma zmaga za ACH Volley, Salonit prehitel Panvito

ACH Volley Calcit Volley | ACH Volley v državnem prvenstvu in srednjeevropski ligi v tej sezoni sploh še ne pozna poraza. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

ACH Volley v državnem prvenstvu in srednjeevropski ligi v tej sezoni sploh še ne pozna poraza.

Odbojkarji Črnuč so v uvodni tekmi 8. kroga 1. DOL s 3:1 v nizih premagali Triglavane. V soboto so člani ACH Volleyja doma premagali Panvito in ostajajo stoodstotni, Salonit pa je z zmago nad Krko Panvito prehitel na prvenstveni lestvici.

Calcit Volley Guaguas Las Palmas pokal CEV
Sportal Španci niso dopustili preobrata

Štajerci so na lestvici drugi z 19 točkami, pred njimi so le doslej še nepremagani odbojkarji ACH Volleyja z 21. Črnuče so ostale na šestem mestu, a imajo zdaj devet točk, medtem ko Kranjčani ostajajo na dnu z dvema osvojenima točkama, čeprav so današnji obračun bolje začeli.

V prvem nizu so namreč po izenačenem začetku in vodstvu s 13:12 gosti stopili na plin in si s petimi zaporednimi točkami priigrali mirno končnico ter zanesljivo osvojili niz (25:19). V drugem je nato povsem prevladovala domača ekipa, ki je Kranjčanom dovolila le deset točk.

V bolj izenačenem nadaljevanju so imeli domači v drugi polovici niza večkrat tri točke prednosti, nazadnje pri 22:19, gosti pa so se približali na točko, a do izenačenja niso mogli priti. Četrti niz so domačini začeli udarno, si priigrali sedem točk naskoka (13:6), nato pa so se gosti približali na vsega dve (14:16). Vseeno so domači strnili vrste in niz dobili na 20.

Za Črnuče je 17 točk dosegel najbolj učinkovit posameznik tekme Črt Bošnjak, Andrej Štembergar Zupan pa je za goste prispeval 13 točk.

Stoodstotni ACH do osme zmage

Preostali tekmi 8. kroga sta bili na sporedu v soboto. ACH Volley je s 3:0 odpravil Panvito Pomgrad, Salonit iz Anhovega pa je v domači dvorani Krko premagal s 3:1.

V vnaprej odigranem obračunu 8. kroga sta se že oktobra pomerila Merkur Maribor in Calcit Volley. S 3:1 v nizih so slavili Mariborčani.