Calcit Volley ACH Volley Panvita Pomgrad OK Merkur Maribor 1 DOL

Sobota, 26. 2. 2022, 22.26

1. DOL za moške, 18. krog

Prvakom derbi kroga, do zmag tudi Calcit in Panvita

OK Merkur Maribor Lokomotiv Novosibirsk liga prvakov | Mariborčani so s 3:1 v nizih premagali Salonit. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Mariborčani so s 3:1 v nizih premagali Salonit.

V 16. krogu državnega odbojkarskega prvenstva za moške so državni prvaki iz Maribora, ki držijo drugo mesto, na gostovanju pri četrtem Salonitu slavili s 3:1. Z istim rezultatom so Kamničani premagali Triglavane, Panvita pa Krko. Tekma med ACH Volley Ljubljana in Črnučami bo marca, saj se oranžni zmaji odpravljajo na pomembno povratno polfinalno tekmo pokala challenge.

odbojka žoga
Sportal Koprčanke po Ankaranu premagale še Šempeter
ACH Volley : Narbonne Volley
Sportal ACH Volley blizu preobratu, a na koncu prvi poraz sezone

Prvaki, ki so med tednom v zaostali tekmi gladko premagali Črnuče, so imeli danes več dela. V uvodnih dveh nizih jim je sicer kazalo dobro, saj so ju, čeprav sta bila oba tesna, dobili. Prvega na koncu s 25:23, pa čeprav so zapravili vodstvo s 23:20 in dovolili domačim, da so jih na 23. točki ujeli. V drugem pa si podobne napake niso dovolili, majhno prednost (22:20, 23:21) so obdržali ter izkoristili drugo zaključno žogo.

V tretjem je bil razplet podoben, le da so bili tokrat v vlogi lovcev ob koncu gostje. A Salonit, ki je v končnico po točki Liana Svita Maretiča prišel s 23:20, ni popustil, Marko Radosavljevič in Matic Vrtovec pa sta zagotovila znižanje zaostanka v nizih.

Zelo razburljiv je bil četrti niz. V rahli prednosti so bili domači in vodili še s 23:20. A so potem Mariborčani s tremi zaporednimi točkami izid izenačili, potem pa v nervozni končnici še dvakrat ujeli tekmece na 25. in 26. točki. Zatem so imeli po točki Ahmeda Ihbairija sami priložnost za zmago po 28:27, razpletlo pa se je v korist Merkurja, ki je po napakah domačih ta niz nazadnje dobil s 30:28.

Kamničani so do 14. zmage sezone prišli proti zadnjim Kranjčanom. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Kamničani so do 14. zmage sezone prišli proti zadnjim Kranjčanom. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Uvodni niz v Kamniku je pripadel domačim, ki so povedli z 11:6 in 15:11, po seriji dobrih servisov Mitje Gasparinija in bloku Dika Purića pa že z 20:11 in Kamničani so zanesljivo zmagali. Drugače je bilo v drugem nizu, ko so gostje z asom Mihe Malija v končnico vstopili z dvema točkama prednosti (22:20) in izkoristili prvo zaključno žogo.

V tretjem so Kamničani dokončno strli tekmece po vodstvu za neulovljivih osem točk (22:14), končali so ga z asom Jana Brulca. V četrtem nizu so bili Kranjčani spet bolj enakovredni in izenačili na 19. točki, Miha Mali je z asom svojo ekipo še vrnil v igro pri 22:23, toda njegov naslednji servis je končal v mreži, Miha Bregar pa je z drugo zaključno žogo potrdil zmago Calcita.

Sobočani pa so še drugič v sezoni premagali Novomeščane. V uvodnem nizu so izenačili na 20. točki, potem pa ga končali z blokom za 25:22. Podobno je bilo v drugem po vodstvu domačih z 19:17, ki ga niso zapravili, Žan Bedrač pa je zaključil drugi niz za murskosoboško vodstvo v nizih z 2:0.

V tretjem nizu pa je Krka začela odločno in domačim na koncu dovolila le 15 točk, a naleta gostje niso prenesli še v četrti niz. Ta je bil po izenačenju na 11. točki na strani domačih, ki so nato prišli do tesne zmage s 25:23.

Tekmo Črnuče - ACH Volley so prestavili na 11. marec.

Izidi, 18. krog:

Sobota, 26. februar:
Panvita Pomgrad : Krka                   3:1 (22, 23, -15, 23)
Vinkovič 17, McConnell 16, Rojnik 16; Peterlin 22, Pulko 16

Salonit Anhovo : Merkur Maribor          1:3 (-23, -22, 22, -28)
Vrtovec 22,  Radosavljević 13; Gergye 21, Ihbajiri 20

Calcit Volley : Hiša na kolesih Triglav  3:1 (16, -22, 15, 23)
Siirilä 16, Klobučar 15; Pušnik 11,  Bregant 10, Nanut 9

Petek, 11. marec:
19.00 Črnuče - ACH Volley

1. ACH Volley          17  tekem -  51 točk (17 zmag - 0 porazov)
2. Merkur Maribor      18  - 46 (15 - 3)
3. Calcit Volley       18  -  41 (14 - 4)
4. Salonit Anhovo      18   -  26 (9 - 9)
5. Panvita Pomgrad     18   -  18 (6 - 12)
6. Črnuče              17   - 15 (5 - 12)
7. Krka                18   -  9 (3 - 15)
8. Hiša na kolesih     18   -   7 (2 - 16)

Calcit Volley Viteos Neuchatel
Sportal Kamničankam ni uspelo, Mariborčanke tretje
Odbojka žoga
Sportal Koprčanke presenetile Ankarančanke in slavile drugič v sezoni
Calcit Volley, Eva Pavlović Mori
Sportal Kamničanke s težavami upravičile vlogo favoritinj, Mariborčanke brez finala