Ponedeljek, 28. 2. 2022, 22.03

1. DOL za ženske, zaostali tekmi 16. kroga

Koprčanke po Ankaranu premagale še Šempeter

odbojka žoga | Foto Miloš Vujinović / Sportida

Odbojkarice iz Kopra, ki so obsojene na zadnje mesto, so po sredini zmagi nad Ankaranom premagale še eno ekipo iz prve polovice lestvice. V gosteh pri SIP Šempeter so v zaostali tekmi 16. kroga zmagale s 3:1 in Šempetrankam preprečile, da bi napredovale na tretje mesto. V ponedeljek so v zaostali tekmi do novih treh točk prišle še Mariborčanke.

Odbojka žoga
Sportal Koprčanke presenetile Ankarančanke in slavile drugič v sezoni
Calcit Volley Viteos Neuchatel
Sportal Kamničankam ni uspelo, Mariborčanke tretje

Odbojkarice iz Kopra so danes dosegle šele tretjo zmago v sezoni, s katero ne bodo pobegnile z zadnjega mesta. V prvem nizu so izkoristile prednost 19:16 in 23:20 in ga pripeljale do zmage, izkoristile so četrto zaključno žogo.

V drugem so domače povedle z 18:14 in nato brez večjih težav prišle do zmage. A nadaljevanje je spet pripadlo gostjam, čeprav sta bila oba niza tesna. V tretjem je bilo izenačeno na 20:20 in 23:23, potem pa je Sara Hutinski z blokom priborila prvo zaključno žogo, ki so jo Koprčanke tudi izkoristile.

Podobno je bilo v četrtem nizu; domače so še vodile z 21:20, potem pa so gostje s tremi zaporednimi točkami prevzele pobudo, povedle s 24:21 in z blokom prišle do zmage.

Pri domačih se je s 23 točkami izkazala Neja Vidali, na koprski strani jih je 22 dosegla Nina Đukić.

Mariborčanke so se utrdile na drugem mestu

Zasedba iz štajerske prestolnice je dosegla 16. zmago v tej sezoni in se utrdila na drugem mestu. Za vodilno ekipo iz Kamnika zaostaja enajst, pred tretjeuvrščeno iz Ankarana pa ima 16 točk prednosti. Ljubljanska zasedba po današnjem porazu ostaja na predzadnjem mestu v osemčlanski ligi.

Krimovke so sijajno odprle obračun proti favoriziranim Mariborčankam in si priigrale šest točk prednosti (12:6). Nato so se varovanke Bruna Najdiča zbrale, zaigrale veliko bolje v vseh smereh in na 18. točki ujele gostiteljice. V končnici uvodnega niza so jih povsem zasenčile in slavile s 25:22.

Večji del drugega niza so imele škarje in platno v svojih rokah Štajerke, ki so hitro povedle z 9:3. Po vodstvu s 16:8 se jim je ustavilo, Ljubljančanke so jim v končnici niza povsem zadihale za ovratnik (22:23), nato pa izenačile na 24:24. V razburljivi končnici se je tehtnica nagibala na eno in drugo stran, po 34 minutah pa so ga dobile Mariborčanke s 34:32.

V tretjem nizu so bile Mariborčanke vseskozi korak ali dva pred Ljubljančankami, po 17 minutah so zmagale s 25:9.