Calcit Volley Salonit Anhovo OK Merkur Maribor ACH Volley 1 DOL

Sobota, 18. 12. 2021, 22.30

1. DOL za moške, 12. krog

ACH tudi po tekmi z državnimi prvaki ostaja neporažen

ACH Volley | Odbojkarji ACH Volley so premagali državne prvake iz Maribora. | Foto Aleš Oblak

Odbojkarji ACH Volley so premagali državne prvake iz Maribora.

V 12. krogu državnega prvenstva v odbojki za moške sta se v derbiju vrha, ponovitvi lanskega finala, udarila AC Volley in branilec naslova prvakov OK Merkur Maribor. S 3:0 so zmagali Ljubljančani, ki tako ostajajo neporaženi. Salonit je gostil Calcit in izgubil z 1:3, Panvita pa je v napeti tekmi s 3:2 premagala Triglav. Zadnja je zdaj Krka, ki je doma z 0:3 izgubila proti  Črnučam.

Ljubljančani v sezoni ostajajo neporaženi v vseh štirih tekmovanjih, na katerih nastopajo, občutek je, da so obračun z Mariborčani dobili s pol moči. Derbi ni postregel z negotovostjo, oranžni zmaji so imeli reči pod nadzorom od začetka do konca. Gostje so vodili le nekaj časa na začetku drugega in tretjega niza, toda nikoli za več kot točko. Zmaga domačih ni bila v nobenem nizu ogrožena.

Igralci ACH Volleyja so bili zanesljivi pri vseh elementih. Zanesljivo so držali sprejem, ki jim je omogočal uspešne napadalne akcije. Skozi tekmo jim ni bilo treba tvegati s servisi, v bloku pa je bil razpoložen Matic Videčnik, s tem elementom je dosegel pet od svojih 11 točk. Dve točki več je dosegel Alen Šket, ki je tudi prispeval edini as ljubljanske ekipe. Mariborčani niso bili razpoloženi v napadu, sami so na tekmi dosegli le 34 točk.

V "malem" derbiju so tretje mesto potrdili odbojkarji Calcita Volleyja, ki so s 3:1 premagali Salonit. V prvem nizu so si odločilno prednost priigrali s petimi zaporednimi točkami, ko je bil na servisu Miha Bregar, ki je poskrbel za vodstvo 19:10. Tudi v drugem nizu prave priložnosti tekmecem niso dopustili, nato pa izgubili tretji niz in vendarle dali nekaj upanja domačim igralcem in navijačem.

Še večje je bilo to po vodstvu Salonita 16:10 v četrtem, a sledila je serija blokov Kamničanov, s štirimi zaporednimi so se povsem približali, Jan Klobučar pa je z napadom izenačil na 16:16. Ekipi sta bili izenačeni tudi na 20. točki. V končnici pa je bil spet blok tisti element, s katerim je Calcit prišel do prednosti in zmage.

Gosti so skupno dosegli kar 17 blok točk, blestel pa je finski reprezentant Tommi Siirilä, prispeval jih je devet. V napadu pa je bil najučinkovitejši Danilo Pavlović, dosegel je 20 točk.

Kranjski Hiša na kolesih Triglav je v Murski Soboti premagal Panvito Pomgrad s 3:2 in zadnje mesto prepustil Krki, ki je v Novem mestu z 0:3 izgubila proti Črnučam.

Sobota, 18. december
Panvita Pomgrad : Hiša na kolesih Kranj 3:2 (-19, 22, 14, -26, 13)
Radović 17, McConnell, Fužir in Rojnik po 15; ,Bregant 16, Štembergar Zupan 14

Salonit Anhovo : Calcit Volley  1:3 (-19, -19, 23, -22)
Vrtovec 18, Radosavljević 14, Ristić in Boharev po 10; Pavlović 20, Gasparini 16, Klobučar 13, Siirilä 12

Krka : Črnuče 0:3 (-22, -22, -26)
Pulko in Peterlin po 14, Čopi 9; Šeško 16, Rojnik 13, Bošnjak 12

ACH Volley : Merkur Maribor 3:0 (22, 14, 22)

Calcit Volley, Gregor Rozman
Sportal Mariborčanke so se namučile s Krimom, Šempetranke izgubile, prvakinje brez težav