Thermometer Blue 0,05

Richarlison Lionel Messi Lionel Messi nogomet

Sobota, 24. 9. 2022, 8.26

Prijateljski tekmi

Zmagi Argentine z dvema goloma Messija in Brazilije z dvema zadetkoma Richarlisona

Lionel Messi | Lionel Messi je na prijateljski tekmi med Argentino in Hondurasom (3:0) prispeval dva zadetka.  | Foto Guliverimage

Argentina je z dvema goloma Lionela Messija na prijateljski nogometni tekmi v Miamiju premagala Honduras s 3:0, v francoskem mestu Le Havre pa je Brazilija prav tako s 3:0 (3:0) ugnala Gano, dva zadetka na tej tekmi je zabil Richarlison.

Marquinhos je po strelu z glavo Brazilce povedel v vodstvo v 9. minuti, Richarlison je nato še do polčasa po zadetkih v 28. in 40. minuti postavil končni izid.

Petkratni svetovni prvaki, v igri so bili tudi zvezdniki na čelu z Neymarjem, tako uspešno nadaljujejo priprave na svetovno prvenstvo konec leta v Katarju. V kvalifikacijah za SP 2022 so bili neporaženi. Edini poraz na turnirjih so Brazilci po izpadu v četrtfinalu SP leta 2018 v Rusiji, ko so jih izločili Belgijci, doživeli le še lani v finalu pokala Amerike, ko jih je premagala Argentina.

Tedaj je Messi prišel do svoje prve velike članske lovorike na reprezentančni ravni. Argentince je proti Hondurasu v vodstvo v 16. minuti popeljal Lautaro Martinez. Messi je v drugi minuti sodnikovega podaljška prvega polčasa iz enajstmetrovke povišal na 2:0. Pred tem je Marcelo Santos s prekrškom znotraj kazenskega prostora zaustavil Giovanija Lo Celsoa.

Končni izid je Messi, kapetan reprezentance in zvezdnik PSG, postavil v 69. minuti. Argentina je neporažena na zadnjih 34 tekmah, njen naslednji tekmec bo v torek v New Yorku Jamajka.