slovenska nogometna reprezentanca Zlatan Ljubijankić

Ponedeljek, 12. 1. 2015, 20.22

Zlatan Ljubijankić: poskrbel, da ga spoštujejo na Japonskem

Zlatan Ljubijankić je zdaj na Japonskem že dve leti in pol, tam je našel svoj mir. Čeprav je z Omiyo Ardijo izpadel iz prve lige, bo v njej igral še naprej.

Za Omiyo Ardijo je v letu 2014 odigral kar 32 od 34 prvenstvenih tekem v prvi japonski ligi. Od tega 30 v prvi postavi. Sedem prvenstvenih golov je prispeval Zlatan Ljubijankić, dodal je še štiri podaje. To ni bilo dovolj za obstanek med elito, Omiya ga je zgrešila za zgolj točko.

Kljub temu izkušeni napadalec ostaja v elitnem japonskem nogometnem razredu. Z dobrimi igrami je opozoril nase, zato ga je v svoje vrste zvabil eden izmed najbolj popularnih tamkajšnjih klubov, Urawa Red Diamonds. Ta je v sezoni, končani pred kratkim, zasedel drugo mesto in le za točko zaostal za prvim. Mu bo 31-letni Ljubljančan v prihodnjem letu pomagal do naslova?

Sicer pa je Ljubijankić v prejšnji sezoni enkrat nastopil tudi v pokalu, a se mu tam ni uspelo vpisati med strelce.

Zbral je le 61 minut igre

S priložnostmi, ki jih je v preteklem letu dobil v reprezentanci, v njej neprekinjeno igra od leta 2006, ne more biti zadovoljen. Igral je le na dveh tekmah. Obeh v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2016. Pri zmagi nad Švico v Mariboru z 1:0 je sodeloval v prvem polčasu. Pri porazu z 1:3 v gosteh pri Angliji je na igrišču prebil zadnjih 16 minut.

Trenutno je pri 44 nastopih in šestih zadetkih v izbrani vrsti. Nazadnje se je v majici Slovenije med strelce vpisal leta 2010.