7. 10. 2018,
19.55

5 let, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,03

nemško prvenstvo Bundesliga Kevin Kampl Bayern München Borussia Dortmund RB Leipzig

Nedelja, 7. 10. 2018, 19.55

Nemško prvenstvo, 7. krog

Kampl prerešetal Nürnberg in se povzpel na visoko drugo mesto #video

Kevin Kampl | Kevin Kampl je z Leipzigom v nedeljo nadigral Nürnbergkar s 6:0. | Foto Getty Images

Kevin Kampl je z Leipzigom v nedeljo nadigral Nürnbergkar s 6:0.

Virozni Kevin Kampl se je z rdečimi biki, ki so v prejšnjem krogu odpravili Hoffenheim, pomeril z Nürnbergom in zmagal s kar 6:0, kar je najvišja zmaga Leipziga po letu 2012. Slovenec je v 4. minuti svojo ekipo popeljal v vodstvo, nato prispeval še podajo za 3:0, zaradi nedavnih težav z zdravjem pa je odigral le prvi polčas.

Gol Kampla:

Sedmi krog nemškega prvenstva sta v petek odprla Werder in Wolfsburg. Zmage z 2:0 so se veselili Bremenčani. Borussia Dortmund je po preobratu s 4:3 ugnala Augsburg. Bayern, ki je v prejšnjem krogu bundeslige izgubil, med tednom pa remiziral v ligi prvakov, je doživel nov polom, tokrat proti Borussii Monchengladbach (0:3).

Borussia Dortmund se je proti Augsburgu dvakrat znašla v zaostanku, nato povedla s 3:2, a je Augsburg znova izenačil. As iz rokava ekipe Borussie je bil rezervist Paco Alacer, ki je v igro vstopil v 59. minuti obračuna, nato pa dosegel hat-trick. Zadnji gol je Španec dosegel v 96. minuti srečanja in s tem postavil izid obračuna.