Ženski nogometni derbi

Špela Kolbl odločila največji ženski derbi v državi

Špela Kolbl | Ena najboljših slovenskih nogometašic Špela Kolbl je odločila derbi z Olimpijo. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Ena najboljših slovenskih nogometašic Špela Kolbl je odločila derbi z Olimpijo.

Tudi drugi obračun najmočnejših dveh slovenskih ženskih nogometnih ekip je dobil ŽNK Nona Pomurje Beltinci. Poleti so bile Prekmurke boljše s 4:0, v osmem krogu pa so ŽNK Olimpija premagale z 2:1.

Nogometašice Nona Pomurja Beltincev so dobile derbi osmega kroga državnega prvenstva. Vodilna ekipa je bila v Murski Soboti pred 900 gledalci z 2:1 boljša od najbližje zasledovalke na prvenstveni lestvici, Olimpije, ki zdaj za branilkami naslova zaostaja že osem točk in je v nevarnosti, da v nedeljo prepusti drugo mesto mestni tekmici, Ljubljani. Napovedi predsednika ŽNK Olimpija Milana Mandarića, da bodo njegove varovanke številka 1 v Sloveniji, tudi v tej sezoni bledijo.

Prvi polčas derbija je minil brez golov, v 53. minuti pa so domače povedle, gol je dosegla Anja Eferl. V 79. minuti je izenačila Sara Makovec, a odgovor Prekmurk je bil hiter, že dve minuti pozneje je končen rezultat postavila Špela Kolbl.