Krim Hubat ŽNK Olimpija ŽNK Ljubljana ŽNK Mura Nona ženski nogomet

Četrtek, 3. 10. 2024, 21.39

Četrtfinale ženskega pokala

Mura in Ljubljana že v polfinalu

ŽNK Olimpija Mura Nona | V pokalnem četrtfinalnem derbiju sta se spopadli Olimpija in Mura. | Foto Aleš Fevžer

V pokalnem četrtfinalnem derbiju sta se spopadli Olimpija in Mura.

Prvi polfinalistki ženskega pokalnega tekmovanja sta aktualne prvakinje ŽNK Mura Nona in ŽNK Ljubljana. Mura je v "finalu pred finalom" ugnala Olimpijo z 2:1, Ljubljana pa je z 8:0 odpravila Krim Hubat. Tekma v Ajdovščini je bila preložena, Aluminij in Radomlje pa se bosta za polfinalno vstopnico pomerila 14. novembra.

ŽNK Mura Nona
Sportal Nikoli si ni mislil, da bo opravljal to delo

Derbi vodilnih ekip državnega prvenstva je v četrtfinalu pokala dobila Mura. Povedla je v 11. minuti, ko je zadela Špela Kolbl. Olimpija je izenačila v 37. minuti, ko je bila za gostujočo obrambo prehitra Maša Osojnik. V drugem polčasu so imele gostje več priložnosti, obe ekipi pa tudi po eno enajstmetrovko. V 73. minuti je Noelle Vilčnik popeljala Muro do vodstva z 2:1, v naslednji minuti pa je imela najstrožjo kazen tudi Olimpija, a je Ana Milović poslala žogo prek vrat.

1
 / 8

Ljubljana je bila zelo učinkovita proti krimovkam. Dosegla je osem zadetkov. V prvem polčasu so za Ljubljano zadele Katjuša Kern, Mirjam Kastelec (dvakrat) in Katja Turk, v nadaljevanju pa Jana Intihar (dvakrat) in Katja Turk.