18. 10. 2021,
22.53

2 leti, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,14

Valencia Sevilla Real Madrid Atletico Madrid Barcelona špansko prvenstvo La Liga

Ponedeljek, 18. 10. 2021, 22.53

ŠPANSKO PRVENSTVO, 9. KROG

Barcelona razveselila navijače

Real Sociedad | Real Sociedad se je po tesni, a toliko bolj sladki zmagi nad Mallorco, povzpel na prvo mesto. | Foto Reuters

Deveti krog la lige ne bo odigran v popolnosti, saj sta zaradi pozne vrnitve številnih južnoameriških nogometašev s kvalifikacijskega ciklusa za SP 2022 preloženi srečanji Granada – Atletico Madrid in Real Madrid – Athletic Bilbao. Barcelona je v derbiju kroga na domači zelenici po preobratu premagala Valencio, na vrh razpredelnice pa se je po zmagi nad Mallorco povzpel Real Sociedad. Betis je za tretjo zmago na zadnjih štirih tekmah v ponedeljek strl Alaves in skočil na osmo mesto, do treh točk tudi Espanyol.

Jan Oblak Liverpool
Sportal Nepozaben podvig Jana Oblaka v Evropi

Edini slovenski legionar v španskem prvenstvu, prvi čuvaj mreže španskega prvaka Atletica Jan Oblak tako ta konec tedna ni bil dejaven. Škofjeločan se z rdeče-belimi pripravlja na torkov evropski spektakel proti Liverpoolu. Neigranje Atletica in Reala v španskem prvenstvu je izkoristil Real Sociedad, ki je v San Sebastianu po zadetku v sodnikovem podaljšku premagal Mallorco in se povzpel na prvo mesto. Baskovski klub je drugi polčas odigral z igralcem manj.

Barcelona | Foto: Reuters Foto: Reuters V nedeljo je Sevilla na gostovanju pri vedno neugodni Celti iz Viga z zadetkom Rafaela Mira vknjižila vse tri točke, v večernem derbiju pa je Barcelona po preobratu s 3:1 premagala Valencio. Netopirji so prekrižali načrte Kataloncem že v 5. minuti, ko je Jose Gaya popeljal goste v vodstvo, a so nato gostitelji že do konca prvega polčasa prešli v vodstvo. Izenačil je mladi biser Ansu Fati, v 41. minuti pa je z bele točke zadel Nizozemec Memphis Depay. Končni rezultat je postavil Philippe Coutinho, ki ga angleški mediji že povezujejo s "savdijskim" Newcastlom.

Po Pedriju bo dolgoročno sodelovanje z Barcelono podaljšal še Ansu Fati

Barcelona po šokantnem odhodu Lionela Messija oblikuje ekipo za prihodnost. Prejšnji teden je podaljšala sodelovanje z 18-letni španskim reprezentantom Pedrijem do 2026, v naslednjih dneh pa naj bi po poročanju tamkajšnjih medijev objavila še nadaljnje sodelovanje z naslednjim nadarjenim najstnikom Ansujem Fatijem.

Fati, ki je leta 2019 pri šestnajstih letih postal najmlajši strelec Barcelone v španskem prvenstvu, naj bi obstoječo pogodbo podaljšal do konca te sezone ter nato še za naslednjih pet. "Z dvema zadetkoma v zgolj 94 odigranim minutah v La Ligi ter s številko deset na dresu, ki jo je nosil Messi, bo Fati v naslednjih letih nosil breme katalonskega napada," poroča nemška tiskovna agencija, ki se sklicuje na različne španske medije.

Ti so prejšnji teden objavili uradno sporočilo kluba o podaljšanju pogodbe Pedrom Gonzalezom Lopezom Pedrijem, nekateri pa so se razpisali tudi o rekordni odškodnini, ki naj bi jo zapisala Barcelona v njegovo pogodbo. Šlo naj bi kar za okroglo milijardo evrov.

Po poročanju Marce sta naslednja v vrsti za podaljšanje sodelovanja 17-letni Pablo Martin Paez Gavira Gavi in 22-letni Ronald Araujo.