23.56

2 leti, 11 mesecev

Thermometer Blue 1,22

2

La Liga Jan Oblak Jan Oblak Ronald Koeman Zinedine Zidane Atletico Madrid Sevilla Barcelona Real Madrid špansko prvenstvo

Četrtek, 13. 5. 2021, 23.56

Špansko prvenstvo, 36. krog

Real navdušil, prehitel Barcelono in vrgel rokavico Atleticu

2

Jan Oblak | Jan Oblak je bil na srečanju proti Real Sociedadu proglašen za igralca tekme. | Foto Reuters

Jan Oblak je bil na srečanju proti Real Sociedadu proglašen za igralca tekme.

V španskem prvenstvu že dolgo ni potekal tako razburljiv zaključek sezone. Vodilni Atletico je v 36. krogu stežka ugnal Real Sociedad (2:1), za najboljšega igralca tekma pa je bil izbran Jan Oblak. Rdeče-beli imajo dve točki prednosti pred Realom, ki je v četrtek v gosteh nadigral Granado s 4:1, s tem pa na lestvici prehitel tretjeuvrščeno Barcelono, ki je med tednom presenetljivo ostala brez zmage proti Levanteju (3:3).

Xavi Hernandez
Sportal Xavi utišal govorice o prihodu v Barcelono

V la ligi bo očitno napeto do konca. Največ možnosti za osvojitev ima Atletico, ki na španski naslov čaka že od leta 2014. V sredo so rdeče-beli napravili pomemben korak k osvojitvi novega naslova. Na praznem stadionu Wanda Metropolitano so z 2:1 ugnali Real Sociedad (2:1). Po prvem polčasu so vodili že z 2:0, nato pa so gostje pritisnili na vrata Jana Oblaka, ki je zbral kar šest obramb, enkrat pa ga je rešila tudi vratnica. Škofjeločan je klonil v 83. minuti, ko so Baski zmanjšali zaostanek, a do konca srečanja le niso našli načina, kako še drugič premagati Oblaka.

Zadovoljstvo Luisa Suareza po zmagi nad Real Sociedadom:

Kapetan slovenske reprezentance je bil proglašen za najboljšega igralca tekme, trener Diego Simeone pa po zelo pomembni zmagi v boju za naslov ni skrival sreče. Atletico bo do konca sezone odigral še dve tekmi. Doma bo pričakal še Osasuno, nato pa v zadnjem krogu gostoval v Valladolidu.

Real še ni rekel zadnje v boju za naslov

Beli baletniki, ki branijo naslov španskega prvaka, vstopajo v zadnja dva kroga kot prvi zasledovalci. Izbranci Zinedina Zidana so v četrtek v Andaluziji ugnali Granado kar s 4:1, s tem pa se Oblakovim približali na -2.

Real je v Granadi v 17. minuti v vodstvo popeljal kapetan hrvaške reprezentance Luka Modrić. | Foto: Reuters Real je v Granadi v 17. minuti v vodstvo popeljal kapetan hrvaške reprezentance Luka Modrić. Foto: Reuters

Uvodni zadetek za Real je dosegel Luka Modrić, prvič v tej sezoni se je v la ligi med strelce uvrstil Rodrygo, v drugem delu pa sta za kraljevi klub zadela v polno še Alvaro Odriozola in Karim Benzema, ki je izkoristil hudo napako domačega vratarja in se z 22. zadetkom v tej sezoni ponovno izenačil na drugem mestu najboljših strelcev z napadalcem Villarreala Gerardom Morenom.

Barcelona le remizirala

Katalonci so v torek gostovali pri Levanteju, ki je v spodnji polovici razpredelnice, in se opekli. Po zadetkih Lionela Messija in Pedrija so Katalonci v 34. minuti vodili z 2:0, a so se gostitelji med 57. in 59 minuti z dvema goloma vrnili v igro.

Lionel Messi se je po zapravljenih priložnostih proti Levanteju tako držal za glavo. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Lionel Messi se je po zapravljenih priložnostih proti Levanteju tako držal za glavo. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Ousmane Dembele je pet minut zatem priigral novo vodstvo, a tudi tega Barcelona ni znala zadržati. Sergio Leon je zadel za končnih 3:3. Barcelona je zapravila priložnost za začasen skok na vrh, v četrtek pa zdrsnila na tretje mesto, saj jo je prehitel še Real.