Barcelona Jan Oblak Jan Oblak Valencia Villarreal Real Madrid Atletico Madrid La Liga

Ponedeljek, 22. 2. 2021, 22.48

Špansko prvenstvo, 24. krog

Po Oblakovem Atleticu se je opekla tudi Barcelona in padla na četrto mesto

2

Barcelona Cadiz | Barcelona je le remizirala s 14. Cadizem. Ta je do točke prišel v izdihljajih tekme. | Foto Guliverimage

Potem ko je vodilni Atletico Madrid Jana Oblaka v 24. krogu španskega prvenstva v soboto izgubil proti Levanteju (0:2), se je v nedeljo opekla še Barcelona. Katalonci so po uspešno izvedeni 11-metrovki Lionela Messija proti Cadizu vodili vse do 89. minute, nato pa so 11-metrovko izkoristili še člani 14. ekipe in iztržili remi. Atletico ima na vrhu le še tri točke več kot zdesetkani Real (ta ima na računu tekmo več), ki je na gostovanju z 1:0 premagal Valladolid, Barcelona na četrtem mestu zaostaja osem točk. Katalonce je v ponedeljek prehitela Sevilla, ki je z 2:0 preskočila Osasuno.

Jan Oblak je tako doživel drugi poraz v sezoni LaLige oziroma prvega po enajstih tekmah v španskem prvenstvu brez poraza. Atletico Madrid je na zadnjih štirih tekmah dosegel le eno zmago; remiziral je doma s Celta Vigo, z Levantejem pa je v štirih dneh (najprej v zaostali tekmi 2. kroga) iztržil le točko oziroma skupno izgubil 1:3.

Jan Oblak je na koncu ostal celo brez obrambe. Oba strela gostov v okvir vrat sta končala za njegovim hrbtom. | Foto: Reuters Jan Oblak je na koncu ostal celo brez obrambe. Oba strela gostov v okvir vrat sta končala za njegovim hrbtom. Foto: Reuters Nogometaši iz Valencie so le dvakrat sprožili na vrata Jana Oblaka. V 30. minuti je Ločan klonil po strelu Joseja Moralesa z roba kazenskega prosta, ki je do mreže dvakrat spremenil smer, drugi zadetek pa so gostje dosegli na prazna vrata, ki jih je Oblak zapustil v 95. minuti ob iskanju izenačujočega zadetka.