Klavrn Messijev večer. Nov boleč poraz in prvi rdeč karton v majici Barcelone.

1

Lionel Messi | Poklapani Lionel Messi je doživel novo bridko izkušnjo v majici Barcelone. | Foto Reuters

Poklapani Lionel Messi je doživel novo bridko izkušnjo v majici Barcelone.

Athletic Bilbao je tretjič v svoji zgodovini osvojil španski superpokal, potem ko je v finalu še drugič premagal Barcelono. Ta je na finalno tekmo v Sevillo pripotovala v dobri formi, saj ni izgubila devet tekem, računala pa je lahko tudi na Lionela Messija, ki v polfinalu zaradi lažje poškodbe ni igral. Tokratni finale je končal z izključitvijo, sploh prvo v 750 nastopih v klubskem dresu, njegova Barcelona pa je dvakrat zapravila vodstvo in na koncu po podaljških izgubila z 2:3.

Lionel Messi Barcelona Athletic
Sportal Neumnost Messija, o kateri govori ves svet #video

Lionel Messi v polfinalu pri zmagi po enajstmetrovkah nad Real Sociedadom ni sodeloval zaradi lažje poškodbe mišice. Pred finalom je bil njegov nastop negotov, a je vseeno zaigral od prve minute. Ker je bil pred tem v odlični formi, Barcelona pa je spet zmagovala, so se navijači Barcelone veselili finala in možnosti, da prvič po letu 2019, ko so osvojili naslov španskega prvaka, pridejo do lovorike.

Ni jim uspelo, ob ne najboljši predstavi pa je bil ob nespametnem rdečem kartonu, ki si ga je prislužil ob borbi za prostor in udarcu nasprotnika v glavo, tragični junak Kataloncev prav Messi. Ta je sprva sicer zakuhal vodstvo Barcelone v prvem polčasu, ko je po njegovi akciji žogo v mrežo poslal Antoine Griezmann. Baski so takoj izenačili, v zaključku rednega dela tekme pa je v tej sezoni pogosto kritizirani Griezmann po lepi podaji Jordija Albe zadel še drugič in zdelo se je, da bodo v Barceloni naposled dočakali lovoriko.

Junak Athletic Bilbaa je postal temnopolti Bask Inaki Williams. | Foto: Reuters Junak Athletic Bilbaa je postal temnopolti Bask Inaki Williams. Foto: Reuters

Vse do 90. minute je kazalo, da bo tako, potem pa je Athletic Bilbao, ki ga s klopi vodi Marcelino, prišel do izenačenja in izsilil podaljške. Že po štirih minutah dodatne igre so Baski z golom hitronogega Inakija Williamsa prvič na tekmi prišli do vodstva in ga tudi obdržali do konca.

Athletic Bilbao se tretjič v zgodovini kluba veseli naslova španskega superpokala. Nazadnje so ga Baski osvojili leta 2015, uspelo pa jim je, tako kot zdaj, proti Barceloni.

Ena zadnjih priložnosti za lovoriko z Messijem?

Po novem bridkem razočaranju se milijoni navijačev sprašujejo, ali je Messi, ki je naskakoval svojo 34. lovoriko v majici Barcelone, zadnji naslov v Kataloniji že osvojil.

V španskem prvenstvu Barcelona močno zaostaja za vrhom, v ligi prvakov jo že v osmini finala čakata zahtevni tekmi proti evropskemu podprvaku PSG, potem pa Kataloncem in Messiju, ki mu po koncu sezone poteče pogodba - tega, ali jo bo podaljšal, pa še vedno ne ve -, preostane le še španski pokal.

V tem bodo nogometaši Barcelone nastope v tej sezoni začeli prav naslednji tekmi, ko jih čaka tekma proti tretjeligašu Cornelli.