serie A Juventus Boštjan Cesar AC Milan Inter Fiorentina Sassuolo Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić Chievo Dejan Lazarević Valter Birsa Palermo Siniša Anđelković

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

3 leta

Slovenci so v nedeljo preplavili italijanske nogometne zelenice

Ta konec tedna so bili v prvi italijanski ligi na delu številni Slovenci. Spet je bil v središču pozornosti Samir Handanović, ki je v dresu Interja ubranil novo enajstmetrovko.

Inter je v soboto gostoval pri Hellasu v Veroni in zmagal s 3:0. Tudi po zaslugi Samirja Handanovića, ki je vrata Milančanov branil vso tekmo in pri vodstvu Interja z 2:0 v 77. minuti ubranil enajstmetrovko Luci Toniju. Slovenski reprezentant je, verjeli ali ne, ubranil kar šest od sedmih enajstmetrovk, ki so jih sodniki dosodili proti njegovi ekipi.

V nedeljo smo videli številne nastope Slovencev. V Ceseni je Luka Krajnc za domače moštvo igral vso tekmo, a ni mogel preprečiti poraza z 0:1 proti Chievu, pri katerem je bil na igrišču od prve do zadnje minute Boštjan Cesar, medtem ko je Valter Birsa na igrišče vstopil v 62. minuti.

Dejan Lazarević je igral v zadnjih desetih minutah tekme med Sassuolom in Atalanto, ki jo je njegov klub izgubil z 1:2.

Siniša Anđelković je spet igral vso tekmo za Palermo, ta je prišel do pomembnih treh točk v gosteh pri Udineseju. Zmagal je s 3:1.

Fiorentina je izgubila drugič zapored. Z 0:2 je klonila v gosteh pri Napoliju. Josip Iličić je za Firenčane igral v prvem polčasu, Jasmin Kurtić pa vso tekmo.