20.36

Belgija

Četrtek, 28. 3. 2013, 20.36

Slovenci še tretjič zapored na evropskem prvenstvu

Slovenska reprezentanca v dvoranskem nogometu je v drugem krogu kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo 2014 premagala Ukrajino z 8:3 (4:1) in se tako uvrstila na EP.

Potem ko so Slovenci v sredo dosegli pomembno zmago proti Turkom (5:3) in si tako na široko odprli vrata proti vsaj drugemu mestu v skupini 7, so danes želeli presenetiti še favorizirano Ukrajino, ki je včeraj s 7:0 odpravila Anglijo (ta je danes klonila pred Turki s 3:4). In so jo. Ukrajina je lani na EP na Hrvaškem Slovence premagala s 6:3, letos pa se je Dobovičnikova "želja po maščevanju" tudi uresničila. Slovenci so zmagali kar z 8:3 in si predčasno zagotovili nastop na EP v Belgiji. Junak današnje tekme je bil Kristjan Čujec s petimi goli.

Slovenijo je v vodstvo popeljal Rok Mordej v šesti minuti, a veselje ni dolgo trajalo, saj je ob koncu sedme minute izenačil Dmitro Sorokin. Toda v nadaljevanju so Slovenci za razliko od tekme s Turčijo pokazali izjemno učinkovitost. Prvi polčas so dobili s 4:1. Čujec je v 11. minuti zadel za 2:1, v 14. za 3:1, v 19. pa postavil izid polčasa.

Drugi polčas se je za Slovenijo začel odlično, saj je Alen Fetić v 24. minuti vodstvo povišal na 5:1, Rok Mordej je ob začetku 30. minute povišal na 6:1, Čujec pa s svojim četrtim golom prav tako v 30. minuti že na 7:1, s čimer je bil zmagovalec odločen. Ukrajinci so nato z zadetkoma Dmitrija Kločka v 30. in Jevgena Valenka v 35. minuti malce znižali zaostanek, a so naši reprezentanti v 37. minuti prek Čujčevega petega gola na tekmi postavili končni izid.