Šerif Tiraspol liga prvakov liga prvakov

Sreda, 29. 9. 2021, 8.20

Senzacija v Madridu: spektakularen gol utišal navijače #video

6

Šerif | Nogometaši Šerifa so z zmago z 2:1 šokirali navijače Real Madrida.  | Foto Guliverimage

Nogometaši Šerifa so z zmago z 2:1 šokirali navijače Real Madrida.

Nogometaši Šerifa iz Tiraspola v Moldaviji so na gostovanju na Santiagu Bernabeuu pripravili senzacijo in v drugem krogu lige prvakov z 2:1 premagali Real Madrid, najuspešnejši klub v zgodovini lige prvakov. Spektakularni gol za zmago je zabil luksemburški nogometaš Sebastien Thill.

Moldavci, ki so v kvalifikacijah za ligo prvakov izločili Dinamo, so z golom Jasurja Jakšibaeva povedli v 25. minuti, nato pa je v 65. minuti z enajstih metrov izenačil Karim Benzema. Piko na i je v 90. minuti postavil Luksemburžan Sebastien Thill, ki je zabil za končnih 2:1 in šokiral domače navijače na stadionu Santiago Bernabeu.

Šerif ima še naprej maksimalni izkupiček. V prvem krogu je premagal Šahtjor, ki se je tokrat z Interjem, pri katerem je slovenski vratar Samir Handanović branil vso tekmo, razšel brez golov.