22. 8. 2014,
14.26

nemško prvenstvo nogomet Bayern München Borussia Dortmund Bayer Leverkusen Kevin Kampl Tim Matavž Augsburg Köln Dominic Maroh Schalke Wolfsburg

Petek, 22. 8. 2014, 14.26

Še ena nora tekma Kevina Kampla se je končala z zmago

V 10. krogu nemške bundeslige je Kevin Kampl v Leverkusnu z Bayerjem premagal Stuttgart. Dominic Maroh je s Kölnom doživel visok poraz proti Bayernu v Münchnu.

Po nori tekmi v ligi prvakov sredi tedna, ko je Bayer proti Romi najprej vodil z 2:0, potem zaostajal z 2:4 in prišel do remija s 4:4, so Kevin Kampl, igral je od prve do zadnje minute, in soigralci svojim navijačem priredili še eno infarktno tekmo. Proti Stuttgartu so zaostajali z 0:2 in z 1:3, a potem vseeno prišli do zmage s 4:3. Zmagoviti gol za Bayer je v 89. minuti zabil švicarski napadalec Admir Mehmedi.

Köln, za katerega je občasni slovenski reprezentant Dominic Maroh igral vso tekmo, je v Münchnu proti Bayernu pričakovano izgubil. Prvaki so se ob koncu veselili zmage s 4:0. Bavarci so v desetem krogu prišli do desete prvenstvene zmage in jubilejne 1000. v elitni nemški nogometni ligi.

Augsburg brez Tima Matavža je visoko izgubil v Dortmundu.