Flamengo

Ponedeljek, 25. 11. 2019, 12.10

Flamengo tudi prvak Brazilije

Sanjski vikend brazilskega velikana, Rio de Janeiro na nogah

Flamengo | Flamengo je pod vodstvom portugalskega trenerja Jorgeja Jesusa v dveh dneh osvojil dve veliki lovoriki. | Foto Reuters

Brazilski nogometni velikan Flamengo je v dveh dneh osvojil dve lovoriki. Najprej je osvojil južnoameriško različico lige prvakov, pokal libertadores, 24 ur kasneje pa se je veselil še državnega naslova.

Flamengo
Sportal Flamengo po norem preobratu do zmage v pokalu libertadores

Flamengo je v finalu pokala libertadores v Limi v soboto z 2:1 premagal branilca naslova, argentinski River Plate, med slavjem v nedeljo pa je dobil dobro informacijo, da je Gremio v 94. minuti premagal Palmeiras. To pomeni, da ima Flamengo štiri tekme pred koncem brazilskega prvenstva nedosegljivih 13 točk prednosti pred Palmeirasom.

Navijači Flamenga so na sprejemu južnoameriških prvakov preplavili ulice Ria. | Foto: Reuters Navijači Flamenga so na sprejemu južnoameriških prvakov preplavili ulice Ria. Foto: Reuters

Flamengo, klub iz Ria de Janeira, je tako sedmič v zgodovini osvojil brazilsko prvenstvo in prvo po letu 2009. Vodi ga Portugalec Jorge Jesus, njegove barve pa branijo številni znani brazilski nogometaši, ki so pustili velik pečat v Evropi. Denimo Filipe Luis (Atletico Madrid, Chelsea, Deportivo), Diego (Juventus, Atletico, Porto, Werder, Wolfsburg, Fenerbahče), Rafinha (Bayern, Schalke, Genoa), Gabriel Barbosa (Inter, Benfica), Gerson (Roma, Fiorentina), Vitinho (CSKA Moskva), vratar Diego Alves (Valencia, Almeria) …