19.53

serie A Juventus Boštjan Cesar AC Milan Inter Fiorentina Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić Chievo Valter Birsa Palermo Siniša Anđelković Aljaž Struna Carpi Vid Belec

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

Samir Handanović spet navdušil, Josip Iličić veliki junak Fiorentine

V 12. krogu Serie A je Inter Samirja Handanovića spet zmagal. Veliki rimski derbi je pripadel Romi. Palermo je premagal Chievo. Josip Iličić je blestel v dresu Fiorentine.

Že v soboto je Atalanta brez pomoči Jasmina Kurtića, ki je vso tekmo presedel na klopi, remizirala brez zadetkov proti Milanu v gosteh.

V nedeljo je bil prvi na igrišču Samir Handanović, ki je v gosteh pri Torinu z Interjem zmagal z 1:0 in prišel do tretje zaporedne zmage. Milančani bodo tudi po tem krogu ostali na vrhu lestvice. Slovenski vratar je na 12. tekmi v tej sezoni še osmič ohranil mrežo nedotaknjeno in na tekmi dodatnih kvalifikacij za evropsko prvenstvo proti Ukrajini prihaja odlično razpoložen.

V Palermu smo spremljali slovenski derbi. Palermo Siniše Anđelkovića, ki je igral vso tekmo, in Aljaža Strune, ki je sedel na klopi in ni dobil priložnosti za igro, je z 1:0 odpravil Chievo Boštjana Cesarja (igral vso tekmo) in Valterja Birse (na igrišču je bil 75 minut). Obračun treh reprezentantov, ki so se znašli na zadnjem seznamu selektorja Srečka Katanca, je pripadel Sicilijancem, podajo za edini gol na tekmi pa je v 75. minuti prispeval prav Anđelković.

Carpi Vida Belca je izgubil pri Sassuolu. Slovenski vratar je mrežo poražencev branil vso tekmo.

Fiorentina Josipa Iličića v zadnji tekmi kroga zmagala v gosteh pri Sampdorii. Predvsem po zaslugi Kranjčana, ki je igral 81 minut. Najprej je v 10. minuti uspešno realiziral enajstmetrovko, potem je podal za drugi gol Firenčanov.