8 let, 3 mesece

liga prvakov Schalke Real Madrid Basel Porto

Sreda, 18. 2. 2015, 11.15

Ronaldo zaprl usta dvomljivcem, Marcelo pa dosegel evrogol (video)

Nogometaši Reala so na prvi tekmi osmine finala lige prvakov upravičili vlogo favorita v Gelsenkirchnu, prvi as Cristiano Ronaldo pa je prekinil strelsko sušo. Porto je Švico zapustil neporažen.

Na dvoboju v Gelsenkirchnu, kjer je lani gostoval Maribor in v skupinskem delu lige prvakov osvojil zlata vredno točko, so bile vse oči uprte v Cristiana Ronalda. Portugalec na zadnjih treh tekmah ni zadel v polno. Zaradi znanega zapleta ob praznovanju 30. rojstnega dneva se je znašel na slabem glasu pri navijačih belih baletnikov, zato mu pred gostovanjem v Nemčiji ni bilo vseeno.

Ronaldo se je izkazal. V 26. minuti je z glavo zatresel Schalkejevo mrežo in prekinil strelski post, ki je trajal kar 299 minut, v drugem polčasu pa je prispeval podajo Marcelu, ki je z dovršenim strelom z razdalje postavil končni rezultat 2:0. Ronaldo v ligi prvakov blesti v dresu Reala. Odigral je 58. tekmo in jo kronal z 58. zadetkom, na večni lestvici najboljših strelcev pa je znižal zaostanek za rekorderjem Lionelom Messijem, ki se bo prihodnji teden z Barcelono pomeril proti Manchester Cityju.

Kapetan Reala Iker Casillas je v Gelsenkirchnu branil že na 150. evropski tekmi, njegov 19-letni stanovski kolega Timon Wellenreuther, ki je vskočil med vratnici rudarjev, pa šele na prvi.

Če je v špansko-nemškem obračunu potnik v četrtfinale že bolj ali manj znan, pa je bilo veliko bolj izenačeno na tekmi v Baslu, kjer je švicarski prvak remiziral s Portom. Dvoboj se je končal z 1:1, zanimivo pa je bilo, da je bil edini Portugalec, ki je "nastopil" od prve minute, le trener Basla Paulo Sousa. Porto je po prvem polčasu izgubljal, nato pa je Brazilec Danilo z bele točke postavil končni rezultat 1:1.