12.25

Juventus Napoli Inter Fiorentina Samir Handanović Josip Iličić Lazio Roma Valter Birsa

Petek, 16. 8. 2013, 12.25

Roma prvič ni zatresla mreže, Juventus novi vodilni

Roma je po remiju proti Cagliariju vodstvo prepustila Juventusu. Samir Handanović je z Interjem remiziral v gosteh pri Bologni Reneja Krhina z 1:1. Oba slovenska reprezentanta sta igrala vso tekmo.

Dejan Lazarević v tej sezoni za Chievo ni igral praktično nič, po menjavi na trenerskem stolčku pa se očitno obetajo boljši časi za slovenskega reprezentanta. Na sobotnem mestnem derbiju proti Veroni je namreč prišel na igrišče v 59. minuti, v sodnikovem podaljšku pa zabil za zmago, kar je bil njegov prvi gol v prvi italijanski ligi. Pri zmagi je pomagal tudi Boštjan Cesar, ki je igral 90 minut.

Milan je gostil Genoo, nekdanji klub Valterja Birse, in remiziral z 1:1. Sloveski reprezentant je tekmo začel na klopi, v igro pa vstopil v drugem polčasu in dodobra poživil igro. Nekajkrat je streljal, nevaren je bil predvsem njegov poizkus po strelu z glavo, enkrat pa tudi podal za priložnost Kakaja. Milan je imel v 36. minuti na voljo enajstmetrovko, a jo je zapravil Mario Balotelli.

Sassuolo je zabeležil novo zmago in pred domačimi navijači odpravil Atalanto z 2:0. Jasmin Kurtić je tekmo tudi tokrat začel na klopi in na igrišče pritekel 20 minut pred koncem tekme.

Josip Iličić je okreval po poškodbi, ki ga je mučila nekaj časa, in pri porazu Fiorentine v Vidmu proti Udineseju sodeloval od 58. minute.