9.05

Schalke

Četrtek, 10. 5. 2012, 9.05

Raul se je od Schalkeja poslovil s porazom

Ameriška nogometna ekipa Philadelphia Union je v prijateljski tekmi v Chesterju premagala nemški Schalke z 2:1. To je bila zadnja tekma, na kateri je dres Schalkeja nosil Španec Raul Gonzalez Blanco.

Zmagoviti gol je za moštvo iz elitne ameriške lige MLB dosegel Chandler Hoffman v 88. minuti. Za Philadelphio je zadel še Lionard Pajoy (21.), za zasedbo iz Gelsenkirchna pa Sergio Escudero (41.). Schalke, ki je v minuli sezoni osvojil tretje mesto v nemškem prvenstvu in si zagotovil neposredno udeležbo v ligi prvakov, je odigral prvo tekmo v ZDA po letu 1963, Philadelphia pa je po Celticu, Chivasu de Guadalajari in Evertonu doma ugnala še enega znamenitega tekmeca. Na dvoboju je najverjetneje zadnjič dres Schalkeja nosil Španec Raul Gonzalez Blanco (odigral je prvi polčas), ki naj bi kariero nadaljeval nekje izven Evrope, poleg Bližnjega vzhoda pa so vse glasnejše govorice, da bi se lahko odločil prav za selitev v ZDA, kjer bi se pridružil tekmovanju MLS (Major League Soccer).