Maribor brez napak, Olimpija ima le še dve točki naskoka #video

0,73

termometer

| Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida

Vodilna Olimpija je v derbiju 9. kroga Prve lige Telekom Slovenije premagala Domžale (1:0) in s tem zadržala prednost pred Mariborom. Slovenski prvak je pri Gorici slavil s 3:0 in prekinil njen odličen niz štirih zaporednih zmag.

Slovenski prvak Maribor se je le tri dni po navdušujoči predstavi v ligi prvakov, kjer je v sredo remiziral z ruskim velikanom Spartakom (1:1), za točke potegoval v Novi Gorici. Mariborčani so na zahtevem gostovanju povedli v 17. minuti, ko je svojega vratarja premagal Alen Jogan. Ta je skušal z glavo le podati Gregi Sorčanu, a ga je žoga preletela in končala za njegovim hrbtom.

Prednost gostov je še v prvem polčasu povišal Jasmin Mešanović, bosanski napadalec pa je udaril tudi v drugem polčasu, ko je slovenskim prvakom na težkem gostovanju zagotovil pomembno zmago (3:0).

Katere tekme so se ta konec tedna v prvi ligi že končale?

Poročilo s tekme Celje : Krško
Poročilo s tekme Triglav : Rudar
Poročilo s tekme Aluminij : Ankaran
Poročilo s tekme Olimpija : Domžale
Poročilo s tekme Gorica : Maribor

Derbi kroga je v korist Olimpije odločil Branko Ilić. | Foto: Sportida Derbi kroga je v korist Olimpije odločil Branko Ilić. Foto: Sportida Derbi kroga v Stožicah je v soboto zvečer pripadel Olimpiji. Ljubljančani so v sosedskem derbiju premagali Domžalčane in se utrdili na vodilnem položaju. Pod vodstvom Igorja Bišćana še niso izgubili v slovenskem prvenstvu.

Dvoboj je odločil kapetan Branko Ilić, ki je v polno zadel z glavo v 60. minuti. Gostje so skušali izenačiti rezultat, a jim ni uspelo. Imeli so kar nekaj pripomb na sodniški kriterij, dvakrat zahtevali strel z bele točke, v zadnjih sekundah srečanja pa je lepo priložnost za izenačenje zapravil reprezentant Amedej Vetrih.

Simon Rožman je po izpadu iz Evrope usmeril vse sile v domača tekmovanja, v zadnjih dneh poletnega prestopnega roka pa v klub pripeljal kar nekaj novincev. V Stožicah še ni mogel računati na Agima Ibraimija, ki še nima urejene registracije.

1 / 1 Olimpija je v sosedskem derbiju premagala Domžale in mu ušla na lestvici na dvomestno razliko.
Domžale pripeljale mladega črnogorskega reprezentanta

Novi član Domžal je 20-letni Emir Azemović. V Slovenijo je prišel iz lizbonske Benfice. Visoki branilec je s slovenskim pokalnim zmagovalcem sklenil dveletno pogodbo.

Triglav in Ankaran še vedno brez zmage

Nekdanji slovenski reprezentant Anton Žlog Kdaj bo Anton Žlogar dočakal prvo zmago v 1. SNL? | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Kdaj bo Anton Žlogar dočakal prvo zmago v 1. SNL? Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida ar tudi v devetem poizkusu ni dočakal prve trenerske zmage v 1. SNL. S Triglavom je doma izgubil proti velenjskemu Rudarju, ki je poskočil v zgornjo polovico razpredelnice.

Trenerja Marijana Pušnika sta z zadetkoma razveselila Leon Črnčič (dosegel je jubilejni 1000. zadetek velenjskega kluba v 1. SNL) in Milan Tučić, častni gol za Gorenjce pa je po prvoligaškem prvencu dosegel Nejc Pušnik.

Dvoboj v Kidričevem, kjer sta se merili ekipi s spodnje polovice razpredelnice, se je končal brez zmagovalca. Aluminij je zapravil zgodnje vodstvo.

Zadnjeuvrščeni Ankaran-Hrvatini je osvojil tretjo točko v tej sezoni, s katero ostaja na zadnjem mestu. Tokrat ga je vodil Alfred Jermaniš, ki je vskočil namesto kaznovanega Vlada Badžima. Ankaran še vedno ni dočakal krstne zmage v prvoligaškem okolju.

Kosić spet remiziral z 0:0

Prvoligaški ples 9. kroga se je v petek začel v knežjem mestu. Novi trener Celja Dušan Kosić, ki je na rumeno-modri klopi debitiral z remijem pri evropskem Mariboru, se je prvič predstavil na štadionu Z'dežele. Njegovi varovanci so gostili Krško, pri katerem v tej sezoni izstopa najboljši strelec tekmovanja Miljan Škrbić, gledalci pa v deževnem vremenu niso videli zadetka.