Olimpija izkoristila spodrsljaj Maribora in skočila na vrh Prve Lige

1,95

termometer

Olimpija Gorica PrvaLiga TS

V derbiju 11. kroga Prve lige Telekom Slovenije je Olimpija v Stožicah premagala Gorico in tako skočila na vrh prvenstvene lestvice. Zmaji so izkoristili spodrsljaj Maribora, ki je v soboto razočaral navijače in doma zgolj remiziral proti zadnjeuvrščenemu Triglavu (0:0), ki ga je prvič v tej sezoni vodil Siniša Brkić.

V derbiju kroga je Olimpija z 2:1 premagala Gorico. Ta je v 23. minuti tekme v Stožicah prišla do vodstva z golom Kyriana Nwabuezeja. Zmaji so imeli v 30. minuti priložnost izenačiti z bele točke, a je Ricardo Alves zadel prečko goriških vrat. V 42. minuti pa je vendarle prišlo do spremembe izida, Kenan Bajrić je s strelom z glavo poskrbel za izenačenje na 1:1.

V 81. minuti je Gorica ostala z igralcem manj, zaradi drugega rumenega kartona je moral igro zapustiti Matija Škarabot, Ljubljančani pa so prednost izkoristili že v naslednji minuti, ko je podajo Dina Štigleca s strelov z glavo v gol in vodstvo z 2:1 spremenil Alves ter se tako oddolžil za neizkoriščeno enajstmetrovko iz prvega polčasa.

V prvi sobotni tekmi je Rudar s prebujenim Johnom Maryjem, ki je tokrat dosegel dva gola, s 3:0 premagal Ankaran na "njegovem" igrišču v Dravogradu. Velenjčani, ki jih vodi Marijan Pušnik, so prišli do tretje zaporedne zmage in skočili na tretje mesto lestvice.

V drugi sobotni tekmi je Krško doma premagalo Aluminij z 2:0 in skočilo na peto mesto. Oba zadetka sta padla že v prvi polovici uvodnega polčasa.

Brkić v Mariboru pokvaril načrte favoritu

Siniša Brkić je na položaju trenerja Triglava nasledil Antona Žlogarja. Siniša Brkić je na položaju trenerja Triglava nasledil Antona Žlogarja. Foto: Vid Ponikvar Večerna tekma v Ljudskem vrtu je postregla s presenečenjem. Maribor je skušal pozabiti na prepričljiv poraz pri Sevilli (0:3) v ligi prvakov s pričakovano zmago nad kranjskim Triglavom, a je ostalo le pri željah.

V prvem polčasu si je priigral številne priložnosti, a je vratar kranjskega prvoligaša Elvis Džafić ostal nepremagan tud v nadaljevanju in pomagal soigralcem do dragocene točke.

Triglav ostaja edini prvoligaš, ki v tej sezoni še ni okusil sladkosti zmage. Po skromnih rezultatih v uvodnih desetih krogih je ceno plačal Anton Žlogar, ki je zapustil vroči stolček gorenjskih orlov. Nanj je sedel Siniša Brkić, njegov predhodnik, ki opravlja tudi vlogo športnega direktorja, in navdušil z remijem na Štajerskem.