22. 8. 2014,
14.26

nemško prvenstvo nogomet Bayern München Borussia Dortmund Tim Matavž Augsburg Köln Mišo Brečko Dominic Maroh Schalke

Petek, 22. 8. 2014, 14.26

Po petih zaporednih porazih Borussia Dortmund do zmage

Mišo Brečko se je po daljšem času vrnil v prvo postavo in Kölnu v 11. krogu nemške lige pomagal do zmage. Borussia Dortmund, ki je v krizi, je po petih ničlah le dočakala zmago.

Po štirih prvenstvenih tekmah, v katerih ni igral niti minute, se je dolgoletni nogometaš in ikona Kölna, izkušeni slovenski reprezentant Mišo Brečko, vrnil v prvo postavo nemškega prvoligaša, si nadel kapetanski trak, igral vso tekmo in pomagal do zmage s 4:3 v gosteh pri Hoffenheimu. Prav on je bil tisti, ki je podal za zmagoviti gol gostov. Köln je zmagal še tretjič v zadnjih štirih prvenstvenih krogih. Še en slovenski reprezentant, Dominic Maroh, je pri gostih igral od 82. minute.

Zmagal je tudi Tim Matavž z Augsburgom. S 3:0 je bil doma boljši od Paderborna. Nesojeni slovenski reprezentant, ki je selektorja Srečka Katanca za tokratno akcijo (tekmi proti Angliji in Kolumbiji) prosil za počitek, je bil na igrišču 82 minut, a ni sodeloval pri nobenem izmed golov domačih.