7 let, 12 mesecev

Primož Gliha Darko Milanič Luka Koper Maribor

Sobota, 2. 4. 2011, 23.08

P. Gliha: Maribor je dober, kolikor mu pustiš

Po visoki zmagi Koprčanov nad Mariborom s 3:0 je Primož Gliha razlog za tri točke našel v disciplinirani igri svojih nogometašev, Darko Milanič pa je med drugim navedel pomanjkanje sreče.

Primož Gliha, trener Luke Koper: "Odigrali smo z dvema mladincema in enim kadetom ter zmagali s 3:0. To veliko pove. V nogometu lahko pričakuješ slabo in dobro. Žoga je okrogla in nikoli ne veš, kaj te doleti, zato je nogomet tako zanimiv. Maribor je dober, kolikor mu pustiš. Bili smo zbrani, čvrsti, tako kot mora biti vsak profesionalec in to je nagrada za nas. Bomo videli, kaj nam pomeni ta zmaga. Glede na to, da nismo igrali v polni postavi, lahko rečem, da so zame standardni vsi v slačilnici, saj me iskanje alibija, kar je značilno za nekatere trenerje, ne zanima. Je pa to slabo, ker ne pokažeš, da si revež, kar ljudje danes radi vidijo."

Darko Milanič, trener Maribora: "Odločilna je bila 47. minuta. V drugi polovici prvega polčasa smo bili boljši in od prve minute se je videlo, kakšen načrt ima tekmec. Koper se je branil in s kakovostjo v napadu ogrožal naša vrata. To je izkoristil v 47. minuti in takrat je bilo tekme konec. Mi smo se morali odpreti, puščali smo nekaj prostora v obrambi in druga napaka nas je pokopala. Bili smo nekajkrat nevarni in imeli večjo posest žoge. To je bila posebna tekma. Ne pripeti se pogosto, da domača ekipa premaga nasprotno s takšnim številom protinapadov. Smo pa bili mi večkrat tisti, ki smo zmagali na tak način. Proti tako izkušeni ekipi, ki se s takšnim številom brani, mi trenutno nimamo rešitve. Želimo to prebroditi, potrebujemo pa srečo, ki smo jo imeli."