7 let, 12 mesecev

NK Maribor NK Maribor Marcos Tavares Ante Šimundža Šahtar Doneck

Sreda, 12. 2. 2014, 21.33

Nov poraz Maribora, a tokrat povsem drugačna zgodba

Po visokem porazu proti beograjskemu Partizanu z 0:4 je Maribor na pripravah v Turčiji izgubil še drugič zapored, a tokrat z veliko nižjim izidom in proti veliko kakovostnejšem nasprotniku.

Po porazu proti najboljšemu srbskemu klubu je bil trener Maribora Ante Šimundža zelo nezadovoljen, tokrat je razlogov za nezadovoljstvo veliko manj. Maribor je resda izgubil, a pokazal povsem drugačen obraz.

Mariborčani so se dobro upirali klubu, ki v zadnjem desetletju kroji evropsko smetano, in proti Šahtarju iz Donecka, ki je zaigral v spoštovanja vredni zasedbi na čelu s kapetanom Darijom Srno, izgubili zgolj z 1:2.

Mariborčani so imeli po polčasu celo boljši rezultat, potem ko je po 37 minutah igre izenačil kapetan Marcos Tavares je bilo 1:1, a so na začetku drugega dela igre prejeli gol in izgubili.

To je bila hkrati generalka Maribora pred prvo tekmo 1/16 finala lige Europa, ki Mariborčane v Ljudskem vrtu čaka prihodnji četrtek, ko bodo gostili španskega prvoligaša Sevillo.