7 let, 12 mesecev

Zlatan Ljubijankić

Sreda, 22. 10. 2014, 16.51

Nov gol na Japonskem: Novaković v zadnji minuti za tri točke

Milivoje Novaković je v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2016 Sloveniji s tremi goli prinesel zmagi nad Švico in Litvo, da je v dobri strelski formi, je dokazal tudi na Japonskem.

Na prvi tekmi po prihodu z zadnje reprezentančne akcije, Shimizu S-Pulse je izgubil v gosteh pri Yokohami z 0:1, sicer ni zadel, a se je med strelce vpisal že takoj na drugi.

Danes je v prvi japonski ligi Shimizu S-Pulse z 2:1 premagal Albirex Niigato pred domačimi navijači. Za tri točke je v zadnji minuti tekme poskrbel prav Milivoje Novaković, ki je igral vso tekmo. Petintridesetletni Ljubljančan je zdaj že pri 11 prvenstvenih golih v tej sezoni in je sedmi najboljši strelec tamkajšnjega elitnega nogometnega razreda.

Na delu je bil tudi Zlatan Ljubijankić, ki je z Omiyo Ardijo izgubil pred domačimi navijači proti Yokohami Marinosu z 2:3. Med strelce ali podajalce se ni vpisal. Na igrišču je bil do zadnje minute, potem ga je trener posadil na klop.