9. 10. 2022,
21.40

1 leto, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,04

nemško prvenstvo Bundesliga Union Berlin Freiburg Borussia Dortmund Bayern München RB Leipzig Kevin Kampl

Nedelja, 9. 10. 2022, 21.40

NEMŠKO PRVENSTVO, 9. KROG

Bayern vodil z 2:0, v zadnji sekundi Borussia do točke! Union ostaja prvi.

Bayern Borussia Modeste | Trenutek, ko je Francoz Anthony Modeste zadel za končni izid 2:2. | Foto Guliver Image

Trenutek, ko je Francoz Anthony Modeste zadel za končni izid 2:2.

Največji nemški derbi Borussia Dortmund - Bayern se je v devetem krogu bundeslige končal z veliko dramo. Bavarci so do 74. minute vodili z 2:0, nato pa je v peti minuti sodnikovega dodatka, v zadnji akciji na tekmi, Anthony Modeste zabil za remi z 2:2. Union Berlin je na zadnji tekmi kroga z minimalno zmago 1:0 v Stuttgartu obdržal prvo mesto na prvenstveni lestvici.

Kljub temu, da je Stuttgart na predzadnjem mestu ligaške lestvice, se je vodilni Union z njim zelo namučil. Edini gol na tekmi je v 76. minuti dosegel Paul Jaeckel. To je šesta zmaga Uniona v bundesligi, na devetih tekmah pa so utrpeli le en poraz.

Bayern je vodil 2:0. | Foto: AP / Guliverimage Bayern je vodil 2:0. Foto: AP / Guliverimage Na najbolj prestižnem nogometnem derbiju na nemških tleh je v soboto sprva bolje kazalo Bayernu. Verižni nemški prvaki od leta 2013 so prvi gol dosegli v 33. minuti, po kombinirani akciji ter močnem in natančnem strelu z 20 metrov je zadel nemški reprezentant Leon Goretzka. Njegov klubski in reprezentančni kolega Leroy Sane je po podobnem scenariju v 53. minuti podvojil prednost na 2:0.

Youssouf Moukoko | Foto: AP / Guliverimage Youssouf Moukoko Foto: AP / Guliverimage V nadaljevanju so rumeno-črni iz Dortmunda pritisnili z vsemi topovi. V 74. minuti je Youssoufa Moukoko znižal na 1:2, devet minut kasneje pa je francoski napadalec Anthony Modeste zapravil idealno priložnost za izenačenje. V sami končnici so Bavarci močno trpeli in imeli celo igralca manj, potem ko je Francoz Kingsley Coman prejel drugi rumeni karton. V izdihljajih tekme je bila pobuda domačih nogometašev le poplačana, izenačujoči gol pa je v peti minuti sodnikovega podaljška zabil Modeste.

Uspešna šok terapija za Bayer

Bayer iz Leverkusna je pod vodstvom novega trenerja iz Španije Xabija Alonsa, ki je sredi tega tedna zamenjal Švicarja Gerarda Seoaneja, dosegli drugo zmago v sezoni. Na domačem stadionu so premagali Schalke iz Gelsenkirchna s 4:0. Za zanesljivo zmago je dvakrat zadel nizozemski branilec Jeremie Frimpong (41., 53.), po en zadetek sta prispevala Francoz Moussa Diaby (38.) in Brazilec Paulinho (90.).