2. 10. 2022,
19.27

1 leto, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,05

RB Leipzig Kevin Kampl Union Berlin Borussia Dortmund Bayern München nemško prvenstvo Bundesliga

Nedelja, 2. 10. 2022, 19.27

NEMŠKO PRVENSTVO, 8. KROG

Prvi spodrsljaj vodilnih, Bayern zmanjšal zaostanek

Bayern München | Bayern je slavil s 4:0. | Foto Reuters

Bayern je slavil s 4:0.

Po reprezentančnem premoru se je vrnila bundesliga. Vodilni Union Berlin je v soboto v osmem krogu z 0:2 klonil proti Eintrachtu iz Frankfurta in zabeležil prvi poraz v sezoni, praznih rok je ostala tudi Borussia Dortmund, ki je z 2:3 morala priznati premoč Kölnu. Za uvod v osmi krog je prvak Bayern že v petek gostil Bayer iz Leverkusna in zmagal s kar 4:0, s tem pa končal niz štirih krogov brez uspeha. Bavarci do reprezentančnega odmora niso bili v najboljši formi, v sedmih tekmah so zbrali le 12 točk, zdaj pa že dihajo za ovratnik vodilnim ekipam. Na drugem mestu je po zmagi nad Mainzem z enakim številom točk kot vodilni Union Berlin zdaj Freiburg. RB Leipzig s Kevinom Kamplom je s 4:0 odpihnil Bochum.

Jean-Paul Boetius
Sportal Igralec berlinske Herthe je zbolel za rakom na modih

Union se je pred reprezentančnim premorom presenetljivo znašel prav na vrhu lestvice. Za Berlinčane so bili v soboto previsoka ovira nogometaši Frankfurta, najprej je zadel Mario Götze, potem še Jesper Lindström, izid 2:0 pa je ostal do konca, čeprav je Eintracht od 68. minute igral brez izključenega Randala Kola Muanija. To pa je bil tudi prvi poraz Uniona v sezoni.

Union Berlin je klonil proti Eintrachtu. | Foto: Reuters Union Berlin je klonil proti Eintrachtu. Foto: Reuters

A je Unionu pomagal kar Dortmund. V lokalnem obračunu s Kölnom je iskal tri točke in preboj na vrh lestvice. Rumeno-črni so v prvem polčasu zadeli, uspešen je bil Julian Brandt, v nadaljevanju pa so domači poskrbeli za preobrat. V le 18 minutah so v polno zadeli Dejan Ljubičić, Steffen Tigges in Florian Kainz, gostom je potem z avtogolom pomagal Benno Schmitz, a je ostalo pri tesni zmagi Kölna.

Bayern se je znesel nad Bayerjem

Desetkratni zaporedni državni prvaki Nemčije so septembra poskrbeli kar za nekaj negativnih klubskih rekordov. Poleg tega, da v zadnjih 20 letih niso imeli tako dolge serije tekem brez zmage, so v prejšnjem krogu s porazom proti Augsburgu z 0:1 prekinili tudi niz 87 tekem, na katerih so vsaj enkrat zatresli mrežo tekmeca.

V osmem krogu so potrebovali le dobre četrt ure, da so strli odpor igralcev iz Leverkusna, ki ob zgolj petih točkah ostajajo v coni izpada. Leroy Sane je zadel po dveh minutah in pol igre, Jamal Musiala pa je v 17. minuti zabil že svoj sedmi zadetek v tej sezoni v vseh tekmovanjih. Na 3:0 je še v prvem polčasu povišal Sadio Mane, končni rezultat tekme pa je postavil Thomas Müller dobrih pet minut pred koncem.