20. 3. 2022,
21.45

2 leti, 1 mesec

Thermometer Blue 0,04

Borussia Dortmund Kevin Kampl Bundesliga nemško prvenstvo RB Leipzig Bayern München

Nedelja, 20. 3. 2022, 21.45

Nemško prvenstvo, 27. krog

Lewandowski pri 31 golih, Bayern spet 6 točk pred Dortmundom

Robert Lewandowski | Robert Lewandoweski je že pri 31 golih v tej sezoni bundeslige. | Foto Guliverimage

Robert Lewandoweski je že pri 31 golih v tej sezoni bundeslige.

V 27. krogu bundeslige je vodilni Bayern s 4:0 odpravil Union Berlin, Robert Lewandowski pa je dosegel še dva gola, skupaj še 31 v tej sezoni bundeslige. Bayern ima spet šest točk prednosti pred Dortmundom, ki je igral neodločeno s Kölnom. Bayer Leverkusen je prišel do treh točk v zadnjih minutah tekme, ko je Wolfsburgu dvakrat zabil Paulinho.

Bavarci so Berlinčanom, ki letos sicer igrajo zelo dobro in so na meji mest, ki vodijo v Evropo, hitro pokazali, da ne bodo imeli možnosti za presenečenje. V prvem delu sta zadela Kingsley Coman in Tanguy Nianzou, ob koncu prvega polčasa z bele točke še prvi zvezdnik Robert Lewandowski, ki je nato zadel še v 47. minuti in dokončno odločil zmagovalca.

Erling Haaland | Foto: Reuters Erling Haaland Foto: Reuters V nedeljski večerni tekmi je Dortmund igral le 1:1 s Kölnom. V boju za naslov je tako Bayern spet ušel na šest točk. Dortmundu ni pomagala niti vrnitev zvezdnika Erlinga Haalanda, ki je prvič po dveh mesecih spet začel tekmo v prvi enajsterici. Goste je sicer v osmi minuti v vodstvo popeljal Marius Wolf, a je še v prvem polčasu izenačil Sebastian Andersson.

V petek je Borussia Mönchengladbach gostovala v Bochumu, vodila z 2:0, v 68. minuti pa je prišlo do incidenta in tekma je bila prekinjena. Stranskega sodnika je v glavo zadel predmet, ki je priletel s tribun. Tekma je prekinjena zaradi "enega idiota med navijači" so se na družbenih omrežjih pritoževali nemški nogometni navdušenci.

Že pred tem je bilo na tekmi več incidentov, moral je posredovati tudi uradni napovedovalec, ki je navijače opozoril, naj prenehajo z divjanjem. A ni pomagalo, v 68. minuti pa je nato kozarec s pivom, vržen z glavne tribune, stranskega sodnika Christiana Gittelmanna zadel v glavo. Glavni sodnik Benjamin Cortus je tekmo ob incidentu takoj prekinil, nekaj minut zatem pa sporočil, da je ne bo nadaljeval, tako da se je končala z izidom 2:0 za Gladbach, poroča STA.

Neodgovorni navijač je s tribune stadiona v Bochumu vrgel nekaj v linijskega sodnika in ga poškodoval. Tekmo je glavni sodnik po incidentu prekinil. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Neodgovorni navijač je s tribune stadiona v Bochumu vrgel nekaj v linijskega sodnika in ga poškodoval. Tekmo je glavni sodnik po incidentu prekinil. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Kevin Kampl
Sportal Kamplovi proti Iličićevim, Barcelona bo imela opravka z Nemci
Jan Oblak
Sportal Noro, kakšni spektakli! Oblak se vrača v Manchester.

Petek, 18. marec:
Bochum : Borussia Mönchengladbach 0:2 (0:0) - tekma prekinjena
Plea 55., Embolo 61.
V 68. minuti je bila tekma prekinjena, ko je linijskega sodnika zadel in poškodoval predmet, ki je priletel s tribun. Glavni sodnik je nato odločil, da se ne nadaljuje, tekma se je predčasno končala z zmago Borussie.