Nedelja, 31. 7. 2022, 14.40

Andres Vombergar

Kakšen debi Vombija! Vstopil v igro in zadel za zmago. #video

Andres Vombergar | Andres Vombergar | Foto Urban Urbanc/Sportida

Nekdanji ljubljenec navijačev ljubljanske Olimpije Andres Vombergar že zabija za svoj novi klub, San Lorenzo. In to na debiju za zmago!

Argentinski Slovenec Andres Vombergar je iz Olimpije odšel poleti 2021, ko je prestopil v mehiški San Luis. V prvi slovenski ligi je v treh sezonah (65 tekem) zabil 25 golov, v prvi mehiški na 21 tekmah le dvakrat. Nedavno je prestopil v argentinski San Lorenzo, klub, za katerega navijača papež Frančišek.

V konkurenci 28 moštev po 11 krogih prve lige zasedajo deveto mesto. Četrto zmago v sezoni jim je priigral prav Vombergar. Argentinos Juniors so premagali z 1:0. Le nekaj minut po vstopu v igro (87. minuta) je Vombi, kot so ga klicali navijači Olimpije, zadel za zmago. "Neverjetno. Tega nisem niti sanjal," je v prvi izjavi dejal 27-letnik.