Četrtek, 11. 5. 2017, 22.59

Liga Europa, polfinale (povratni tekmi)

Manchester United živčen prav do konca, v finalu z Ajaxom #foto

manchester united celta | Foto Reuters

Manchester United in Ajax se bosta 24. maja v Stockholmu pomerila za zmago v evropski ligi.

Manchester United in Ajax sta finalista evropske lige. Rdeči vragi so na svojem Old Traffordu remizirali s špansko Celto 1:1. Zadetek za gostitelje je v prvem polčasu dosegel Marouane Fellaini, nato pa so Španci nepričakovano izenačili prek Facunda Roncaglie in vnesli nemir v obrambo angleških velikanov.

Še en Celtin gol bi United izločil iz tekmovanja, zato je bila živčnost v zadnjih minutah podvojena, rodila pa je tudi dva rdeča kartona. A zgodilo se ni nič več usodnega, čeprav je imela gostujoča zasedba le nekaj sekund pred koncem priložnost za zmago. Šved John Guidetti je zgrešil žogo, ki bi jo lahko poslal proti praznim vratom. S tem mu je spolzela iz rok priložnost, da bi se za evropsko lovoriko potegoval v domovini.

Lyon je na povratni tekmi sicer slavil z lepih 3:1, a si je na gostovanju pridelal visok zaostanek treh golov (1:4), tako da je ostal brez finala, ki bo 24. maja v Stockholmu. Ajax ima priložnost, da po dolgem času poveča zbirko evropskih lovorik.

Manchestru v angleškem prvenstvu ne gre vse po željah. Niso uvrščeni med štiri najboljše, v ostri konkurenci močnih tekmecev pa bi le stežka ujeli vozovnico za ligo prvakov. Finale drugorazrednega evropskega tekmovanja bo v tem smislu njihov načrt B.