Chelsea Eintracht Frankfurt Liga Europa Napoli Arsenal Villarreal Valencia Slavia Praga Benfica Lizbona

Liga Europa, četrtfinale (povratne tekme)

Znani polfinalisti lige Europa: Benfica zapravila prednost v Frankfurtu

1

Eintracht Frankfurt | Eintracht Frankfurt je končal evropsko sezono Benfice, | Foto Reuters

Eintracht Frankfurt je končal evropsko sezono Benfice,

V polfinalu lige Europa se bosta pomerila Arsenal in Valencia ter Eintracht in Chelsea. Obe londonski moštvi sta s svojima četrtfinalnima tekmecema opravili zanesljivo, tudi Valencia je Villarreal izločila brez večjih zapletov, zato pa je junaški dosežek uspel Frankfurtčanom, ki so doma izničili prednost Benfice s prve tekme v Lizboni.

Najbolj napet obračun se je odvil v Frankfurtu ob Majni, kjer je domači Eintracht izničil prednost Benfice (4:2) s tekme v Lizboni. Nemci so morali zabiti dva gola in nobenega prejeti in prav to jim je uspelo. Nemške navijače sta razveselila zadetka Srba Filipa Kostića (37. minuta) in Nemca Sebastiana Rodeja (67.). V polfinalu se bodo pomerili s Chelseajem.

Benfica navijači
Sportal Skupina navijačev Benfice odpotovala v napačen Frankfurt

Chelsea, ki v domačem prvenstvu trepeta za uvrstitev v ligo prvakov, ostaja v igri za evropsko lovoriko. Če bi osvojil ligo Europa, bi si priigral neposredno udeležbo v skupinskem delu lige prvakov v sezoni 2019/20. Trener modrih Maurizio Sarri, ki se mu že nekaj časa trese stolček,se lahko zdaj pohvali s polfinalom lige Europa, ki ga je dosegel po tem, ko je na obeh tekmah premagal praško Slavijo. Na Češkem z 1:0, v Londonu pa s 4:3. Domači so danes že v prvem polčasu vodili s 4:1, dva gola je dosegel Pedro, v drugem polčasu pa so gostom dovolili, da so se jim povsem približali, a nič več kot to.

Chelsea je že po prvem polčasu proti Slaviji vodil s 4:1, zmagal pa s 4:3. | Foto: Reuters Chelsea je že po prvem polčasu proti Slaviji vodil s 4:1, zmagal pa s 4:3. Foto: Reuters

Na San Paolu v Napoliju je z 1:0 zmagal Arsenal, ki tako ostaja v boju za evropsko lovoriko. Londončani se bodo v polfinalu pomerili  s španskim prvoligašem Valencio, ki je tudi na povratnem srečanju zanesljivo, z 2:0 premagala Villarreal.

Luka Jović Eintracht Frankfurt
Sportal Eintracht odkupil Jovića

Polfinalna para:

Arsenal – Valencia
Eintracht Frankfurt – Chelsea

Liga Europa, četrtfinale (povratne tekme):

Rezultati prvih četrtfinalnih tekem: Chelsea je v gosteh premagal Slavio z 1:0, Benfica je bila doma boljša od Eintrachta s 4:2, Arsenal je ugnal Napoli z 2:0, Valencia pa je v gosteh ugnala Villarreal s 3:1.