Konec ugibanj: Wenger podaljšal pogodbo z Arsenalom

1

Arsene Wenger | Foto Reuters

Dolgoletni trener Arenala Arsene Wenger je po poročanju britanskega BBC podpisal novo dvoletno pogodbo.

Lastnik kluba Stan Kroenke in Wenger sta se za podaljšanje sodelovanja dogovorila v ponedeljek, klub pa bo za ene navijače Arsenala dobro, za druge slabo novico udarno oznanil v sredo.

Wenger, ki je na klopi Arsenala že vse od leta 1996, je v tej sezoni spet razočaral svoje navijače. Izpadel v na prvi stopnički izločilnih bojev v ligi prvakov, zanj je bil s skupnim izidom kar 10:2 usoden Bayern, v angleškem prvenstvu je zasedel peto mesto in zgrešil nastopanje v naslednji sezoni lige prvakov.

Si je Arsene Wenger zaslužil novo pogodbo?

Slaba sezona, a ...

Francoz je pretekli konec tedna na klopi Arsenala še sedmič osvojil pokal FA. | Foto: Reuters Francoz je pretekli konec tedna na klopi Arsenala še sedmič osvojil pokal FA. Foto: Reuters Ni se izkazal niti v ligaškem pokalu, je pa ravno na zadnji tekmi sezone v finalu pokala FA na Wembleyju nekoliko presenetljivo premagal Chelsea in še 13. osvojil lovoriko v najstarejšem nogometnem tekmovanju na svetu.

Mnogi menijo, da je bilo ravno zmagoslavje na Wembleyju tisto, ki je prepričalo lastnika, da prekaljenemu Francozu ponudi novo pogodbo.

Wenger je v 21 sezonah na klopi topničarjev osvojil 16 lovorik – ima tri naslove angleških prvakov in sedem v pokalu FA. Še šest jih je dodal v angleškem superpokalu.

Najbolj bode v oči, da 67-letni prekaljeni strokovnjak z Arsenalom še ni osvojil nobene evropske lovorike. Še najbližje je bil leta 2006, ko je v finalu na štadionu Saint-Denis z 1:2 izgubil proti Barceloni. Tisti finale je v 80. minuti odločil Brazilec Juliano Belleti.